פרסים למחברי ספרים תורניים

פרסים למחברי ספרים תורניים
טקס חגיגי. האירוע בבני ברק
צילום: יח"צ

ראש ישיבת פוניבז’ הדגיש כי לוועדה הוגשו למעלה מ-130 ספרים תורניים

11 מחברי ספרים תורניים זכו בפרס בני-ברק לספרות תורנית לשנת ה’תשע”ז, מתוך מספר שיא של 131 ספרים שהוגשו השנה לוועדת הפרס. האירוע נערך במסגרת עצרת הזיכרון למייסד העיר, יצחק גרשטנקורן, במלאת 55 שנה לפטירתו.

הפרס מחולק זו השנה ה-35.

הרב ברוך דב פוברסקי, ראש ישיבת פוניבז’, הדגיש כי לוועדה הוגשו למעלה מ-130 ספרים תורניים מעולים, עובדה המוכיחה את מרכזיותו של הפרס בעולם התורני. הוא הוסיף, כי יצחק גרשטנקורן היה לא רק בונה עיר ואם בישראל, אלא גם איש תורה ואמונה למופת, ואכן, זכה שלמרות שחלפו 55 שנים מיום פטירתו, מארגנים מידי שנה עצרת זיכרון וטכס לחלוקת פרס כה מכובד לספרות תורנית לזכרו ולעילוי נשמתו.

טקס חגיגי. האירוע בבני ברק|צילום: יח"צ
טקס חגיגי. האירוע בבני ברק|צילום: יח”צ

הרב אברהם רובינשטיין, מ”מ ראש העיר, עמד על המעמד המרכזי בעולם התורה לו זכה הפרס במשך שנות קיומו, כראוי לפרס שניתן בעיר של תורה וחסידות כבני-ברק. הוא הוסיף, כי רבי יצחק גרשטנקורן ז”ל בנה את בני-ברק, המטרופולין הגדול לתורה ולחסידות, בתמצית ליבו, בכל נימי נפשו ובעוז רוחו, ולא עשה אף מעשה משמעותי בעיר בלא להיוועץ בגדולי התורה והחסידות, ועל-כן הבניין המפואר שהקים מוסיף כל העת לפרוח ולשגשג.

בשם מקבלי הפרס נשא דברים הגאון רבי נסים בן-שמעון, שכיהן שנים רבות כראש אבות בתיה”ד הרבניים בתל-אביב, שעמד על חשיבות הפרס כגורם מדרבן למחברי ספרים, למרות שעיקר החידושים וכתיבת הספרים נעשים כדי ללמוד וללמד, ואת דבר גדולי הדורות על חובת מי שמסוגל לחבר ספרים לנהוג בדרך זו, ועמד על חשיבות הפרס לעידוד לומדי התורה, כנאה וכיאה לעיר כבני-ברק.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *