עלון שבת חדש בבתי הכנסת

עלון שבת חדש בבתי הכנסת
עבודה עברית. עלון השבת החדש
צילום:צילום מסך

רן ברל כצנלסון מבקשת להביא לקירוב לבבות ולהציג בצורה ידידותית למשתמש הדתי את ערכי תנועת העבודה

החודש יצא לראשונה עיתון השבת הראשון של ‘שיחת השבת’. העיתון ברוח ציונית, חברתית ודמוקרטית יופץ אחד לשבועיים ביוזמת קרן ברל כצנלסון בכ- 50 אלף עותקים בבתי הכנסת של הציבור הדתי לאומי והמסורתי בכל רחבי הארץ, בדומה לכלל עיתוני השבת הגדולים והמוכרים.

עבודה עברית. עלון השבת החדש|צילום:צילום מסך
עבודה עברית. עלון השבת החדש|צילום:צילום מסך


בגיליון הראשון של העיתון החדש ניתן להיחשף לפינת הלכה, טורים של ח”כ רחל עזריה (כולנו) ורויטל סויד (המחנה הציוני), שר הדתות לשעבר וחתן התנ”ך- פרופ’ שמעון שטרית, מנכ”ל נאמני תורה ועבודה-שמואל שטח, מנהלת בית הספר ‘קרוב’ -ליאת ברשישת, ועוד.

ערן חרמוני, ראש המרכז הרעיוני של קרן ברל כצנלסון העומדת מאחורי הפקת העיתון אמר כי “אנו מבקשים שבעלון יינתן ביטוי אמיתי לחיבור הרוחני והערכי שיש במקורותינו עם ערכים מופלאים של אחדות ישראל, ציונות, צדק חברתי,בניית חברת מופת, סבלנות, דמוקרטיה, מתינות, דרך ארץ וכבוד האדם – ערכים שהם בנשמת אפה של האומה, ושל חיינו בעבר, בהווה ובעתיד. ברל כצנלסון ז”ל – מורה הדרך של תנועת העבודה- היה דמות מופת שנשאה על נס את החיבור בין מסורת ישראל למהפיכה הציונית ומאמריו האלמותיים “חורבן ותלישות” ו- “מקורות לא אכזב” הם דוגמה מובהקת לכך.”

יחיאל מלכה עורך העלון ציין כי: “בגיליון הראשון ישנה פינה לילדים מבית היוצר של רשת מיתרים, סיפור לשבת על הבבא סאלי, פינה היסטורית על הרב הרצוג זצ”ל ועוד. כאדם דתי המתגורר באשדוד ופעיל חברתי, אני מאמין כי “שיחת השבת” יעלה על חוסר ענק ויהווה בית לרבים רבים בציונות הדתית ובציבור המסורתי, אשר עולמם האמוני מהווה בסיס איתן לתפישת העולם החברתית והערכית שבאה לידי ביטוי בעלון. בנוסף אני חשיבות עליונה ברוח של בין אדם לחברו – שזהו הבסיס לקיומנו כחברה וכעם, כל שכן הדבר בא לביטוי בימי חודש אלול לפני ראש השנה.”


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *