מגשימים חלום: כפר נוער דתי לאמנות ויצירה

מגשימים חלום: כפר נוער דתי לאמנות ויצירה
כפר הנוער הדתי לאמנות ויצירה
צילום סימפל מדיה

בלב בקעת הירדן, ביישוב ברוש הבקעה על המורדות המזרחיים של גב ההר, מוקם ‘נווה שריה’ כפר הנוער הדתי לאמנויות וליצירה. בעוד שבועיים יתחיל ללמוד בו מחזור א’ של תלמידים שזוכים להגשים חלום של יצירה

דמיינו לעצמכם כפר קטן עם בקתות מעץ, ברקע נוף מדהים של הרים מדברים, ובין השבילים חולפים נערים בדרכם משיעור תורה אל מרחב היצירה. חלקם אל שיעור תיאטרון, חלקם אל קנבס הציור, חלקם אל המגמה הדיגיטלית או מרחב קיימות. בכפר הנוער הדתי לאמנות ויצירה נווה שריה, מנסים להגשים את החלום על איך לימודים בגיל התיכון צריכים להראות באמת.

כפר הנוער הדתי לאמנות ויצירה | צילום סימפל מדיה
כפר הנוער הדתי לאמנות ויצירה | צילום סימפל מדיה

 

היוזמה הזו היא פרויקט חשוב של עמותת תימורה אשר מתמחה בכפרי נוער לתלמידי תיכון. במהלך השנים התמחתה העמותה במתן מענה לאתגרים השונים בפניהם עומדים בני נוער. והקימה מספר כפרי נוער אשר הובילו עשרות בני נוער להצלחה בחייהם הבוגרים על אף כל הקשיים שהיו להם בעבר. העמותה, בשיתוף משרד החינוך המנהל לחינוך התיישבותי ואגף שח”ר, החליטו להשתמש בניסיון ובידע שהצטברו במהלך השנים, לטובת עבודה חינוכית עם נערים שהאש הפנימית בוערת אצלם והם שואפים לעלות ולהצליח באופן המותאם והנכון להם מבחינה לימודית ורגשית.

המקום מיועד לתלמידים בעלי נטייה וכישורי יצירה ואומנות. בין היתר יוכלו הנערים ללמוד לימודי דרמה ותאטרון שיעניקו דגש על עבודה של גוף נפש, תנועה, משחק, בימוי והפקה. מסלול קיימות שיאפשר לתלמידים להתנסות בחקלאות בת קיימא, מלאכות עתיקות כמו נגרות, נפחות ואריגה קלאסית . מסלול אמנות ויצירה יאפשר מלבד עיסוק באמנות קלאסית גם עבודה בעץ, צילום, אמנות דיגיטלית ציור ורישום. וכמובן מסלול מוזיקה שמטרתו מלבד הפיתוח האישי גם בניית הרכבים מוזיקליים.

בראש נווה שריה עומד יונתן שוורץ. בעל תואר ראשון ושני בהוראה וחינוך. אשר שימש בעבר כסגן ראש הישיבה התיכונית “אהבת חיים” בכוכב השחר, וכסגן מנהל ביה”ס אורט ספניאן בירושלים. שימש כר”מ במכינות קדם צבאיות בחמדת ובקשת.

מחנכים באהבה, יונתן שוורץ מנהל כפר הנוער נווה שריה
מחנכים באהבה, יונתן שוורץ מנהל כפר הנוער נווה שריה

 

“אנו רואים באומנות כליי ביטוי נפלאים בהם האדם המוכשר לכך, יוכל לבטא את נפשו, את מחשבותיו ואת אישיותו” אומרים המחנכים במקום “כישרונות אלו שהקב”ה נטע בנער, יכולים וצריכים לצאת לפועל, להתפתח ולפרוח באופן ישר וטהור, העיסוק ביצירה אינו רק התמקצעות בכלי ובאומנות ספציפית, אלא יש בו חינוך והרגל להביט פנימה, לפתח מודעות עצמית ורגישות פנימית ולמממש את המבט הפנימי בכלים אומנותיים. העיסוק באומנות מחולק למסלולים שונים שמטרתם לתת מענה לצרכים וכישורים מגוונים”.
בשנת הלימודים הקרובה יפתח מחזור א’ של נערים מוכשרים שיהיו הראשונים לחנוך את כפר הנוער . יש לנו הרגשה שמעבר לפיתוח האישי של כשרונם החבוי, המקום יהווה גם נווה מדבר פורח בלב הבקעה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *