לך חפש את עצמך

לך חפש את עצמך
הסופר משה שרון
צילום מתוך עמוד הפייסבוק

יש ספרים שהקריאה בהם יוצרת בתוכך שינוי אמיתי, המילים שבהן מכות על דלתות לבך מכריחות אותך לפתוח אותו מחדש, העיון בהם מחדד אצלך את כל החושים ובעיקר את המחשבה. אתה נכנס אל הקריאה כאדם אחד ויוצא לאחריה אדם אחר.

כזה הוא ספרו החדש של המרצה והמאמן משה שרון ‘העולם לא יכול להתקיים בלעדייך’ ספר שהוא בעצם מדריך מעשי למציאת הייעוד שלך, שופר שקורא באזנך להתעוררות לא רק רוחנית אלא מעשית. הסדנה שמתרחשת תוך כדי הקריאה הובילה אותי למסע אל תוך עצמי.

עטיפת הספר העולם לא יכול להתקיים בלעדייך מאת משה שרון | צילום יחצ
עטיפת הספר העולם לא יכול להתקיים בלעדייך מאת משה שרון | צילום יחצ

משה שרון מפליא ללהטט בין תובנות מעולם הפילוסופיה היהודית וכלים שהוא מכיר היטב מעולם האימון. הוא מחזיק לנו את היד בזמן המסע שאנו מקיימים כשהוא מבקש לאפשר לנו את אחת המתנות העוצמתיות ביותר שאדם יכול לבקש לעצמו – לחיות בכל רגע בתחושה שהוא משמעותי.

לחיות מתוך תחושה שיש למשמעות שלי קיום הוא אחד הצרכים הבסיסיים ביותר שאדם זקוק לו אומר שרון וקורא בכך קריאת תיגר על סולם הצרכים הקלאסי שהציב לנו מאסלו. אדם החש שאין לו משמעות יכול להיות חי מהלך אך מת בתוכו. לפיכך החשיבות העצומה שיש לכל אדם להבין מה השליחות והיעוד שלו הם בדיוק כמו הצורך החיוני במים או במזון.

הבעל שם טוב אומר ש”היום בו נולדת הוא היום בו החליט הקב”ה שהעולם לא יכול להתקיים בלעדיך”, ובאמת – לשם מה הגענו לעולם? האם אני צל עובר חולף או שבאתי למטרה מסויימת, לשליחות פרטית שאף אחד אחר לא יכול לעשות? ואם כן – כיצד יודעים מהי השליחות?

שובו אל האוצרות שלכם | צילום Barbara Jackson
שובו אל האוצרות שלכם | צילום Barbara Jackson

נזכרתי במשפט מדהים של רבי נחמן שאני תמיד אוהבת לומר לעצמי ולאחרים “חדלו מלהיות עניים” מצווה עלינו רבי נחמן “שובו אל האוצרות שלכם והיו משתמשים בהם” . אדם מלא בכל כך הרבה טוב אבל אנחנו פשוט שוכחים להשתמש בו. אנחנו מזייפים בדרך אל היעוד כדי לרצות את כל מי שרק אפשר חוץ מאת הרצונות האמיתיים של עצמנו

שנים רבות אני נוהגת לדחוק באנשים להגשים את היעוד שלהם. כמעט כל שיחה שלי עם אדם חדש נועדה לברר במהירות מי הוא, מה הוא רוצה להשיג בחיים ומיד אני דוחפת לו המלצות איך להגשים את עצמו ואיך להצליח לחיות את הייעוד שלו. תוך כדי קריאה בספר של משה שרון הבנתי שזה לא מספיק לחלק לכל העולם עצות איך להתקדם, אני חייבת להתחיל לעשות זאת בעצמי.

למזלי הרב, הספר הוא סדנה מעשית, כך שיכולתי לטול עפרון ולמלא בכתב ידי את כל השאלות שהספר הפנה אלי. כשהרצון הבוער מיד אחרי הקריאה ומילוי המשימות הוא להוציא מן הכח אל הפועל את כל החלומות שלי שאני נמנעת מהן בשל תירוץ כזה או אחר. טרם הספקתי להגיע אל סופו של הספר וכבר הוא נחטף על ידי קרובת משפחתי שהבינה רק מהכותרת שגם היא רוצה להנות מחווית הקריאה אותה פירטתי בפניה.

משה שרון הוא סופר ומרצה‮
‮ כבר למעלה‮ ‬מעשור. הוא משלב בין תחומי הפסיכולוגיה והאימון לבין תפיסות רוחניות וקבלה. עוסק בהרצאות, קורסים, חוגי בית, אימון אחד על אחד, הכשרת מרצים לקבלה וגם בכתיבה תוך שימת דגש מרכזי על הצורך להביא לעולם את הכוח שטמון בו ולהיות מאושר.

הסופר משה שרון | צילום מתוך עמוד הפייסבוק
הסופר משה שרון | צילום מתוך עמוד הפייסבוק

כתבות שתשמחו לקרוא

תגובה אחת

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *