לרקוד עד כלות הנפש

לרקוד עד כלות הנפש
פסטיבל מחוללות בכרמים
צילום מתוך אתר תיירות חבל בנימין

אלפי שנים אחרי שבנות ישראל חוללו בכרמי שילה לרגל חג האהבה העברי הלוא הוא ט”ו באב, נמלאו הגבעות של שילה העתיקה שוב במאות נשים מלאות באהבה.

פסטיבל מחוללות בכרמים החל כבר מהשעה ארבע או אז התכנסו כל המוזמנות לבית קפה באווירה תנכי”ת כשסביבן פזורים דוכנים שונים של עבודות יד. עד השעה שמונה בערב יכלה כל אחת לבחור לעצמה, מתחם מחול מקצועי שהיא יותר מתחברת אליו: מחול מודרני וקומפוזיציה עם רקדנית להקת נהרה, מסיבת זומבה, מחול מזרחי, פלמנקו, אלתור דינמי, יוגה בתנועה, קונטקט אימפרוביזציה, T.A.T בתנועה. וכך לאור שקיעת השמש מי שצפה במתחם יכול היה להבחין בקבוצות קבוצות של נשים מפזזות ברחבי הגבעה בינות לכרמים.

לא היו ימים טובים כט"ו באב | צילום מתוך אתר תיירות חבל בנימין
לא היו ימים טובים כט”ו באב | צילום מתוך אתר תיירות חבל בנימין

במקביל מתחת לעצי החורשה הוקמו מתחמי דואט, שבהן הופיעו אמניות שונות ומי שרצתה לצפות במופע אינטימי של מחול משובח יכלה פשוט להתיישב. בין המופעים: נגה להקת מחול בקטע מתוך המופע “עזרת נשים” ואלתור בדואט עם נגנית נבל, דואט פלמנקו, דואט מזרחי אתני ולהקת נהרה עם קטע מתוך היצירה “טיוטא”.

אחרי שכל הנשים רקדו או צפו, טעמו או רכשו והשמש שקעה לה לאיטה והכוכבים האירו את השמים, החל מייצג אור קולי מרהיב לרצד על הגבעות של שילה העתיקה, על הסלעים שמהם לפני אלפיים שנה הוקם כאן משכן שילה, על קו האופק שבו התפללה חנה את תפילתה. מופע אור קולי המספר את סיפורה של שילה הקדומה.

ואז הגיע שיאו של הערב “המופע המרכזי” עם גלי עטרי, אבל רגע לפני, כאילו שלא די היה בכל האטרקציות שנחוו במקום. הגיע מנוף מרשים וממנו השתלשלה אמנית אקרובטיקה בשם צפורה אלוני שהותירה את כולן פעורות פה מול ביצועים מרהיבים עם אפקטים חגיגיים של תאורה. אנחנו רק מזכירים לכם שמדובר במתחם פתוח, עם רוח קיצית מנשבת, כוכבים זורחים מעל, וכרמים בכל הצדדים.

טרם עלייתה של כוכבת הערב הזמרת גלי עטרי לבמה, עוד נמשך מופע החימום, כאילו שהנשים בקהל לא ראו עדיין כלום הערב. היו שם להקת המחול אורלי פורטל ביצירה “סוויריה” יצירה חדשה סוחפת ומרתקת, אנסמבל פעימה הרכב קצבי של 8 מוזיקאיות ודואט פולטובה מחול יהודי חדש ומרומם.

פסטיבל מחוללות בכרמים | צילום מתוך אתר תיירות חבל בנימין
פסטיבל מחוללות בכרמים | צילום מתוך אתר תיירות חבל בנימין

לא פלא שכאשר גלי עטרי עלתה סוף סוף לבמה המרכזית עם להיטיה הגדולים, קהל הנשים פשוט התפרץ לו במחולות סוחפים, ריקודים, מחיאות כפיים ואנרגיה מדהימה של שירה שניתן היה לשמוע למרחקים. גם הזמרת עצמה הופתעה מאד מהקהל המתלהב ונתנה את עצמה מעבר לרגיל.

אני בטוחה שבנות ישראל בשילה הקדומה לא שיערו שיום יגיע וכל הגבעה תמלא אחרי אלפיים שנה בנשים שמחות רוקדות ואוהבות. אבל ההיסטוריה כנראה חוזרת על עצמה, הפעם רק לטובה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *