טריולה מופע של חזנות תרבות וקלאסיקה

טריולה מופע של חזנות תרבות וקלאסיקה

ביום שלישי ה-1 בנובמבר, יעלה בתיאטרון ראסל המופע “טריולה” – מפגש חזנות, בשילוב ניגוני מסורת, קלאסיקות וקטעי הומור

טריולה הוא מופע המפגיש להיטי חזנות עם הומור בטעם טוב וקטעי קלסיקה ידועים בלבוש חדש. על הבמה מוטי גלעדי ולצדו מככבים שני חזנים ידועי שם ישראל רנד ושלמה גליק המבצעים קטעי חזנות ייחודיים בצד להיטים לטיניים כגון פוניקולי – פוניקולה ש”מתגייר” ומאמץ אליו את אדון עולם.

טריולה עם שלושת הגדולים | צילום יחצ
טריולה עם שלושת הגדולים | צילום יחצ

O Sole Mio “פוגש” את אלביס פרסלי It’s Now Or Never וחודר לתוך תפילת קדושה “ממקומו הוא יפן ברחמים”, “קארוזו” של פברוטי מקבל ביטוי עברי בנוסח שיר הכבוד (אנעים זמירות) “שמע ישראל” של צביקה פיק מתמקם בתוככי ביצוע מרגש של “שומר ישראל” בפי ישראל רנד ו”שמע

ישראל” על פי יוסל’ה רוזנבלט בפי שלמה גליק. דרשת “אלו דברים שאין להם שיעור” בפי הרב לאו מקדימה דואט ייחודי של קטע תפילה זה בפי שני החזנים הצעירים. עוד במופע, הצדעה הומוריסטית אקטואלית סאטירית ל “טוביה החולב” מ”כנר על הגג” המתנחל בכנסת, מחרוזת “אמא” המחברת את Mamma באיטלקית ל- Mamma la של שארל אזנאבור “מאמאלע” ביידישל- Une maman של לואיג’י ועד לביצוע עיבוד מיוחד ל-“א יידישע מאמע”! מבוצע כמו כן, עיבוד הרמוני יחודי ל “אבינו מלכנו” ו”הבן יקיר לי אפרים”. “קלינקה” ברוסית ובעברית זוכה להתייחסות עכשווית, הומוריסטית ואקטואלית, כמו גם מפגש נוסחים בין מזרח למערב! – “אל נורא עלילה” המתחבר ל”פתח לנו שער”. עוד במופע, “לדור ודור” בפי החזנים ו”הללויה” של לאונרד כהן במילים המתייחסות ומוקדשות לגיבורי התנ”ך.

מלווה את המופע תזמורת בניהולו המוסיקלי ובניצוחו של הפסנתרן הוירטואוזי גלעד כץ. כמו במופע המצליח “שירת המעלות”, מוטי שכתב וביים גם את “טריולה’ “, שש על כך שהמופע מקבץ חילונים ודתיים גם יחד ובכך הוא רואה שליחות. גלעדי מאמין בנתינה וברעיונותיו המקוריים שנושאים ערך מוסף במובן של מסורת, אחדות ישראל ואהבת המורשת, מציג עם החזנים המחוננים החוברים אליו, דברים שאין להם שיעור. המופע מלווה במולטי-מדיה עליה אמונים אורנה ויוסי קמעו. במופע יש ביטוי לאינטראקציה עם הקהל הנסחף בשירה.

את המופע ברמת גן יזמה המחלקה למורשת ישראל והאגף לתרבות תורנית בשיתוף פעולה עם עיריית רמת גן

בהשתתפות מוטי גלעדי, ישראל רנד ושלמה גליק.
כתב וביים: מוטי גלעדי, הגברה ותאורה: סמי קריספל

לחצו כאן לאתר האירוע ולהרשמה


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *