השבת העולמית בפרויקט מרגש עם ילדי ‘שיח סוד’

השבת העולמית בפרויקט מרגש עם ילדי ‘שיח סוד’
צילום : שיח סוד

“פרויקט השבת העולמית” צפוי להתקיים השנה בהשתתפות של למעלה 1,000,000 חוגגים. אירועי השבת יתקיימו ב-1511 ערים ובלמעלה מ-101 מדינות סביב העולם. כחלק ממאות האירועים שיתקיימו ברחבי העולם וגם בישראל יתרחש אירוע מיוחד במינו ב”שיח סוד” בעיר ירושלים. שיח סוד הוא מוסד חינוכי, טיפולי ושיקומי לבעלי מוגבלויות בכל הגילאים, אשר מספק גם מעטפת תמיכה נרחבת ומיועד למשפחות במגזר החרדי.

אני ואתה נשנה את העולם

“פרויקט השבת” (שבת העולמית) הוא מיזם מיסודו של הרב דוקטור וורן גולדשטיין, רבה הראשי של דרום אפריקה, הקורא ליהודים בכל קהילות העולם לשמור שבת יחד. שמו הרשמי של המיזם הוא “פרויקט השבת – שומרים את זה ביחד” (באנגלית: “The Sabbos Project – Keeping It Together”). המיזם מכונה באופן עממי בשם “שבת בינלאומית”. המיזם התחיל כפרויקט מקומי עבור 75 אלף יהודי דרום אפריקה. במסגרתו נקבעה שבת שאותה כל יהודי דרום אפריקה ישמרו יחד. כ־70% מיהודי דרום אפריקה השתתפו בפרויקט. מהר מאד תפס המיזם תאוצה במדינות נוספות וכיום משתתפים בו מיליון יהודים מרחבי העולם מניו זילנד ועד אפגניסטן.

צילום : שיח סוד
צילום : שיח סוד


מחלום למציאות

כאשר לרב דב לוי נולד בן עם תסמונת דאון האתגרים היו גדולים, מהר מאוד הבין הרב כי אין בנמצא מוסד חינוכי המתאים לצרכיו המיוחדים של בנו ושיהיה המשך ישיר לאורח החיים בבית החרדי, כנגד כל הסיכויים, הוא התחיל את “שיח סוד” עבור אברהם בנו עם 8 נערים נוספים בחדר קטן.
כיום, 50 שנה לאחר מכן בהנהלת בנו, הרב שמעון לוי, “שיח סוד” הפך למוסד גדול בעל תקן עולמי למצוינות ואיכות השירות. 1,300 בעלי מוגבלויות בכל שלבי החיים. החל מתוכנית מיוחדת עבור תינוקות ועד מעון היום שלנו למבוגרים מעל גיל 60.
כבר זמן רב החלום של “שיח סוד” היה להתחבר לרעיון המופלא הזה של פרויקט השבת העולמית.” אנחנו אולי שונים ומיוחדים אבל אנחנו רוצים להיות חלק מהילדות של כלל ישראל ובטח שגם חלק בפרויקט השבת העולמית”

מרצון להגשמה


מתוך צעידה עצומה לחינוך דור העתיד של התלמידים עם מודעות לצרכים המיוחדים ביום רביעי אחר הצהריים, 13.11.2019, יגיעו 90 נערות הלומדות בתוכנית אמריקאית של בית יעקב. הן יערכו סיור בשיח סוד ולאחר הסיור הבנות יצטרפו לתכנית “אשירה סוד” של שיח סוד המיועדת לילדות בעלות לקויות, מוגבלויות ותוכנית מעונות היום למבוגרים שלנו לפעילות משותפת כחלק בפרויקט השבת העולמית הבנות יאפו חלות, יקשטו סינר וכיסוי חלה ויקבלו גם כרטיס מיוחד עם הברכה של הפרשת חלה.
הבנות יזכו לקחת חלק באירוע מרגש המתרחש ב-1511 ערים ובלמעלה מ-101 מדינות סביב העולם. הן חלק בלתי נפרד מכלל ישראל.

שיח סוד | יח"צ
שיח סוד | : יח”צ


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *