הפנינג סוכות למשפחות שאוהבות ללמוד ולדעת

הפנינג סוכות למשפחות שאוהבות ללמוד ולדעת
דן מארנץ במרכז החוויתי של מכון צומת
צילום מכון צומת

מכון צומת חוגג ארבעים שנה, לרגל האירוע יתקיים בחול המועד במרכז המבקרים של המכון יום הפנינג חינם לכל המשפחה בשיתוף משרד המדע והטכנולוגיה

חוגגים במרכז החוויתי של צומת | צילום מכון צומת
דן מארנץ במרכז החוויתי של מכון צומת | צילום מכון צומת

מכון צומת חוגג ארבעים שנה ויש להם סיבה טובה לחגוג, מדובר הרי באחת מחברות הסטארט אפ הראשונות בישראל, עם פיתוחים מדהימים ופורצי דרך בתחום ההייטק וההלכה שהשפיעו רבות על העולם היהודי. מכון צומת משלב בין ההלכה לחיים המודרניים והטכנולוגים.

רק נזכיר למי מהגולשים שלא שעדיין לא התעדכן, שהמכון מציע מגוון פתרונות הלכתיים לגופים ציבוריים כגון: לצה”ל, לשב”כ למד”א וגם לגופים ולבתים פרטיים. בין המצאות המאה שלהם ניתן למצוא לדוגמא את מעליות השבת, הפעלת פלאפון בשבת לאנשי ביטחון ורפואה ועד למנורה לבית שניתן להדליק ולכבות בשבת כל זאת במסגרת ההלכה.

למשפחות שאוהבות ללמוד ולדעת | צילום מכון צומת
למשפחות שאוהבות ללמוד ולדעת | צילום מכון צומת

במכון יפתחו בסוכות את “חווית צומת” מרכז המבקרים החוויתי שלהם לשלושת הימים הראשונים של חול המועד. ביום ג’ מתוכנן הפנינג מרתק למשפחות שהכניסה אליו היא ללא עלות הודות לשיתוף פעולה עם משרד המדע והטכנולוגיה. בשנה הקודמת ביקרו במקום קרוב ל 3,000 מטיילים והשנה מתכוונים להמשיך שם במסורת

“אנו ערוכים לקבל אלפי מבקרים לפעילות שצפויה להמשך לאורך כל היום” מספר דן מארנץ מנכ”ל מכון צומת “המבקרים יוכלו ליהנות בפארק למדע והלכה, לצד הרצאות אינטראקטיביות. כמו גם מעבדת מהנדסים צעירים שבה תתקיים סדנה לילדים עם פעלולי מדע והלכה במסגרתה הם יוכלו לבצע ניסויים מדליקים ועוד מדובר על יום שהוא ממש חוויה של למידה בכיף”

פעילות אולטימטיבית למשפחות

למי מתאימה הפעילות? “הפעילות יכולה להתאים לילדים מגיל שנתיים וגם למבוגרים בני תשעים ושתיים” עונה לשאלתנו דן מארנץ “כל המשפחה יכולה להגיע יחד, במקום יש פעילות שמתאימה לכל אחד כפי גילו. הילדים הקטנים יכולים ליהנות בג’מבורי עם מתנפחים, הילדים היותר בוגרים במרכז למידה ובמעבדות המבוגרים בהרצאות המגוונות, הדרכה כל חצי שעה, כולל אפשרות להדרכה באנגלית”

“ראינו שהולך להיות חם מאוד, אז הבאנו ברד, שערות סבתא וג’ימבורי לילדים ומעבר לזה יש כאן הרבה מה ללמוד, לבנות להפעיל, לגעת, לשמוע וליהנות ואפילו לבנות סוללה, לילדים קצת יותר גדולים”.

נראה כי אכן מדובר בפעילות אולטימטיבית למשפחות שאוהבות ללמוד ולדעת. השהייה במקום נעימה מאד, והוקמה בו גם סוכה לנוחות המבקרים. משך הביקור יכול להמשך בין שעתיים לשלוש מלאים בהנאה. הכניסה ליום הפנינג בתאריך 18/10 היא ללא עלות ובשאר ימי חול המועד במחירים שמתאימים לכל כיס, לא יותר מ 25 ₪ לאדם.

אלפי מבקרים במהלך החג | מכון צומת
אלפי מבקרים במהלך החג | מכון צומת

בין הפעילויות השונות ניתן לציין את מופע ‘תעלולי מדע והלכה’ שיתקיים עם חשמל ואש . מגוון מקומות בהם ניתן לגעת ביישומי צומת כמו גלאי מתכות, מצלמות אבטחה, ניסויים בסלולות, מנורות לד, ילדים מגיל שש ומעלה יכולים להיכנס למעבדות ולהכין בעצמם פרויקטים המשלבים בין מדע להלכה.

חוגגים ארבעים
פעילות סוכות מתקיימת כאמור לרגל חגיגות הארבעים של המכון. וזו הזדמנות מצויינת להגיע עם כל המשפחה ולפרגן. מכון צומת הוקם לפני ארבעים שנה על ידי הרב ישראל רוזן אשר הנו מהנדס במקצועו, מתוך הראייה כי העולם מתקדם ויש צורך לשלב בין הלכה וטכנולוגיה

המכון מפעיל צוותי מחקר ופיתוח בתחומי האלקטרוניקה, המחשבים, הטכנולוגיה והמכניקה העדינה. מהנדסי המכון עוסקים בהתאמת מיכשור רפואי לשימוש בשבת ובחגי ישראל – בבתי חולים, בבתי אבות, ובבתי נכים וקשישים; וכן בפתרונות הלכתיים לכוחות הביטחון – צה”ל ומשטרת ישראל, על מנת לאפשר את פעילותם החיונית באופן סדיר, בהתאם לתנאי ההלכה היהודית.

ההמצאה המובילה של מכון צומת הם מעליות השבת הקיימות כיום כמעט בכל בניין בארץ. אחת ההמצאות שלהם שעוררה סערה בזמן האחרון הוא חז- גז, שעון גז מכני המהווה מעין ‘טיימר’ לגז המאפשר להזרים גז למשך זמן קבוע מראש בצורה פשוטה ובטוחה. גם אם סוגיה זו הצליחו להתמודד בהצלחה במכון. השר בנט שביקר במקום הגדיר אותו בזמנו כסטארט אפ של הייטק הלכתי.

בנט במרכז החדשנות של צומת | צילום שלומי שלמוני
בנט במרכז החדשנות של צומת | צילום שלומי שלמוני

מרכז החוויות של צומת נמצא באלון שבות שבגוש עציון, בסמוך לו תוכלו גם להנות משפע של אטרקציות בסביבה כגון פיקניק ביער האיילים, האומגה הגדולה בארץ, אמת הביאר, מעיינות ועוד

יום הפנינג חינם בשיתוף משרד המדע והטכנולוגיה, יתקיים ביום ג’ ט”ז תשרי 18/10
בין השעות 10:00 – 18:00
בילוי אטרקטיבי לכל המשפחה יתקיים גם בימים ד’ ו- ה’, י”ז –י”ח תשרי 19-20/10
בין השעות 10:00-18:00

לאתר האירוע לחצו כאן


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *