חוגגים גיל מצווה? תתכוננו לאירוע שילווה אתכם לכל החיים.

חוגגים גיל מצווה? תתכוננו לאירוע שילווה אתכם לכל החיים.

מתכוננים לבת מצווש? אביטל אריכא מהלל הפקות, המלכה הבלתי מעורערת של הפקת מסיבות מצווה, עם טיפים ועצות איך לעבור את התקופה בשלום.

ילדי הלל הפקות בפעולה | צילום אתר הלל הפקות

איך בכלל הגעת לעסוק דווקא בהפקות מסיבות מצווה, מאיפה הכול התחיל?

כשהייתי בת 16, הדרכתי בתנועת הנוער של בני עקיבא בנים ובנות בגילאי 12-13 בדיוק בגיל הזה. הייתי אמנם צעירה מאד אבל כבר עסקתי במקצועות הבמה, הייתי בצוות הוואי של תנועת הנוער 8 שנים והפקתי גם הפקות מורכבות עבור תחרויות שירה של תיכונים. ההורים של הילדים ידעו שאני מגיעה מהתחום וביקשו את העצות שלי ואת העזרה לקראת המסיבה.

פעם אחת הפקתי עם החניכים סרט לילד שהייתה לו בר מצווה, ופעם אחת הפקנו יחד שיר לילדת בת מצווה, כל פעם הגיעו עוד ועוד בקשות ופתאום התחילו לפנות גם אנשים מחוץ לתנועת הנוער, עם בקשות גדולות יותר כמו הפקת מסיבת מצווה משימתית בפארק ועוד
זה הלך והתגלגל לאורך השנים, גם כשהייתי סטודנטית המשכתי לעסוק בזה, וגם בתחילת שנות העשרים שלי למשל מנהל תאטרון תאיר ביקש שאחליף אותו, או ביקשו שאסייע בהפקת מצעד הזמר החסידי, פעילות של פסח במלונות לציבור הדתי עם צוות בידור. ואז בגיל 26 חברה טובה החליטה “לבעוט בי” כששמעה שאני מחפשת עבודה, היא דרשה ממני לקחת את הכישרון שלי ולפתוח עסק עצמאי, וכך הקמתי את הלל הפקות שעוסק בהפקות מקצועיות של אירועים.

בהתחלה לקחתי יועץ, הוא אמר לי שאני חייבת להתמקד בגיל המצווה ומאד נעלבתי, הוא אמר את מוכשרת אבל את חייבת להתמקד. בדיעבד העצה שלו הייתה שווה זהב כי ברגע שהתמקדתי הפכתי למעשה להיות מאד ממותגת בתחום.
בתקופה הזו לא היו כמעט שום עסקים שמתמחים בהפקות בר או בת מצווה וברגע שהיית כותב בגוגל ‘בת מצווה’ או ‘בר מצווה’ השם היחיד שקפץ היה של הלל הפקות. ברגע שהתמקדתי פתחתי מחלקות לפי תחומי הפקות כמו שירה, הצגה, סרטונים ועוד ומשם הכול התגלגל עד הלום.

אביטל אריכא, מהחלוצות בתחום הפקות בת מצווה | צילום מתוך אתר הלל הפקות

מה בעצם המומחיות של הלל הפקות?
הלל הפקות מומחים בהעלאה של ילד בר מצווה או ילדת בת מצווה על הבמה בזמן האירוע, זה יכול להיות באמצעות הופעה חיה, סרטון, דרשה, קליפ וצורות אחרות של הופעה.
יש לנו מוצרי מדף קיימים ויש אירועים בהתאמה אישית לפי דרישת המשפחה. הצוות שלנו מורכב ממומחים בשירה, ריקוד, הצגה והוא גם צוות טיפולי שיודע לעבוד באופן רגשי עם הילדים. כי מאחורי כל הפקה מסתתר המון מטען משפחתי או אישי שצריך לדעת לעבוד אתו.
יש לנו הפקות מוגדרות מראש כמו למשל דרצת שזו דרשה עם מצגת שלוקח בדיוק שניה אחת לילד או לילדה ללמוד אותה, ויש הפקות מורכבות בתפירה אישית שכוללות חודשים רבים של אימונים לפני עליה לבמה.

מה העצה הכי חשובה שאת מעניקה להורים לקראת מסיבת המצווה?
חשוב לבדוק שהחלום שלהם על המסיבה אכן תואם את הציפיות של כל מי שמעורב מטעם המשפחה. לבדוק מה נעים ומה לא נעים לילד. בדרך כלל יש שלושה אנשים שמשפיעים על האירוע, לכל אחד מהם יש ‘נעים ולא נעים’. לדוגמה הילדה יכולה לחלום על אירוע מנצנץ והאמא נחרדת מעצם המחשבה על מסיבה באולם. או למשל הילדה רק רוצה ריקודים והאבא לא סובל ריקודים במעגלים.

לכן האמנות הראשונה לטפח היא ההקשבה, להוציא את אלמנט מאבק הכוחות מהמשוואה. במפגש הראשון איתי אני נותנת מקום לכל אחד לענות לי על שאלות ולהגדיר מה חשוב לו. הרי כמעט אף פעם אי אפשר לקלוע לרצונות של כולם, אבל ברגע שהרגשות נמצאים על השולחן בצורה מקצועית ולא בבית על הדרך באמצע הארוחה בסוג של מאבקי כוחות, הכול הופך להיות הרבה יותר נח. חשוב לא לדחוף את הילד או הילדה. אם הורה רוצה למשל שהילדה תעלה על הבמה והיא מסרבת צריך קודם כל להבין למה היא מפחדת, האם זה פחד שאפשר לפרק בתהליך רגשי או לא, אבל בשום מקום אי אפשר לדחוף את הילדה לבמה .

כדאי להקשיב לכשרון המיוחד של כל ילד | צילום אתר הלל הפקות

איזה ערך מקבל ילד לאחר שעבר מסלול של הפקה אישית ועלה להופיע
חשוב להדגיש שבמסגרת הלל הפקות לא כל הילדים עולים להופיע על הבמה. יש ילדים שיותר מתאים להם להפיק סרטון או קליפ. מי שעלה לבמה להופיע מקבל מיומניות שאין לו הזדמנויות בימים רגילים לעבור אותם. מיומנות ראשונה שינון חומר, עמידה בלוח יעדים, הרבה אומץ, יכולת להשתלב בחזרות. וביום האירוע כשהקהל מוחא כפיים, זה מהדהד לילד ומחזיר לו את הפידבק על העבודה הקשה שהוא השקיע וזו מתנה לחיים. הד שהולך אתך לאורך כל הדרך לתקופות ארוכות שאתה זוכר שבסוף מישהו יעריך אותך על החוויה הקשה.
האם זה מתאים לכל הילדים או רק לילדים עם ביטחון עצמי מופרז.

אחרי הרבה שנים בתחום ההפקה, הגעתי למסקנה ברורה שלעלות לבמה זה לא עניין של ביטחון עצמי ומוחצנות אלא של החלטה ורצון. הצוות שלנו הוא צוות טיפולי והוא מוביל להעצמה אישית והרבה פעמים אנחנו מגלים שדווקא ילדה שהופיעה הרבה בחיים תבחר לא לעלות לבמה. ולהיפך ילד שלא הייתה לו אף פעם הזדמנות ירצה פתאום לקפוץ על המציאה.

אנחנו רואים שמה שמשותף לכל הילדים הוא הרצון. חוץ מילדים שקצת חוששים, היו לנו סיפורים מאד מרגשים של ילדים על הספקטרום וילדים עם מוגבלות כגון חירשות וכל מיני מרוכבויות ועצם זה שהם באו והופיעו מראה שהרצון של הילד הוא מה שבסופו של דבר שקובע.
מה חדש בתחום חגיגות המצווה ואיך אפשר לדעת במה כדאי להתמקד, מתוך אלפי ספקים?

אני מאמינה שאנחנו בעלי העסקים צריכים להיות מונחים בזמן הנכון במחיר הנכון מול העיניים של הלקוחות, ברגע שלקוח מגיע לתת מעצמנו מה שניתן יותר ממאה אחוז. לקוח תמיד צריך להרגיש שהוא קיבל יותר ערך ממה שהוא שילם עליו.
זה אומר שבעצם העבודה שלנו היא לא רק שהמוצר יהיה wow אלא גם שהשירות יהיה טוב ושהמשפחה תקבל את כל הערך המוסף כמו להרגיע את האמא ולתת להורים להרגיש שהם נמצאים בידיים טובות. וזה מה שעושה את ההבדל בתכל’ס. רוב הלקוחות שמגיעים אלינו מגיעים מפה לאוזן, זה בגלל שמישהו עבר אתנו תהליך חיובי ושיתף אותם והם מחפשים לא רק את השואו אלא את הליווי המקצועי.


מה חדש בהלל הפקות?
עלינו עם אתר חדש לאוויר שבנוי כמו קטלוג, כל אחד יכול לחפש לפי קטגוריה ומגלה את המחלקה זה הופך את ההחלטה למאד נוחה עבור הלקוחות.
השנה גם יצאנו עם פרויקט מגשימים כשרונות. היום אנחנו קוראים בקריאה גדולה לאנשים שיש להם ילדים מוכשרים בתחום להתחיל את התהליך מוקדם יותר כדי שההפקה תהיה יחד עם הילד, לנתב את הכוחות והיכולות שלו ויעניק להם אפשרות לממש את הכישרון הגדול מההתחלה. לדוגמה בימים אלו אנחנו עובדים עם ילדה שגם כתבה את התסריט, גם מביימת, גם משחקת.

מעבר להפקות בת מצווה סטנדרטיות, אנחנו גם מחפשים ילדים עם כישרונות גדולים לדוגמה שכותבים מוזיקה, שיש להם משהו אישי שמגיע להם מחיאות כפיים ואנחנו רוצים להעצים אותו.

לאתר של הלל הפקות לחצו כאן

תנו להם להגשים חלום | צילום אתר הלל הפקות

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *