“ביישובים המשותפים יש פוטנציאל והזדמנות אדירים”

“ביישובים המשותפים יש פוטנציאל והזדמנות אדירים”
חיים בצוותא. הנשיא בעכו
צילום: בית הנשיא

נשיא המדינה הגיע לפסטיבל עכו ונפגש עם נשיות חרדיות המעלות הצגה ייחודית

ביום שלישי הגיעו נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ואשתו נחמה לביקור בפסטיבל עכו. בני הזוג צפו בקטעים קצרים מתוך מספר הצגות, ובכלל זה במופע “עבודת המידות” אותו העלו נשים חרדיות: אלישבע פרידמן, כינרת רגב שרשבסקי, ניסנה ליפשיץ, ציפי סגל, תחיה סולימאן, שולי כהן, רבקה שנאנס וסיון דרוקמן. מדובר במופע סאטירי, אותה ביימה אסנת שנק יוסף, ובו השחקניות מתמודדות בהומור עם סוגיות כמו מקומה של האשה בחברה הדתית, דימוי הגוף ועוד.

חיים בצוותא. הנשיא בעכו| צילום: בית הנשיא
חיים בצוותא. הנשיא בעכו|
צילום: בית הנשיא

הנשיא אמר במהלך הביקור: “בעכו אני תמיד מרגיש בן בית. כאן, בעיר רבת הגוונים הזו, אני מרגיש כמו בירושלים, על ריבוי שבטיה ועדותיה. ביישובים המשותפים יש פוטנציאל והזדמנות אדירים, יוצאי דופן, לחיים של עושר תרבותי, של היכרות מעמיקה בין הקבוצות השונות, חיים של שותפות אמיתית. היישובים המשותפים הם מיקרוקוסמוס ליכולות שלנו, חילונים, דתיים, ערבים וחרדים, לחיות ביחד בישראל העתידית”. הנשיא הוסיף בהומור: “האמת היא שלעכו יש יתרון אחד על ירושלים, וזה כמובן הים”.

בני הזוג ריבלין הגיעו לתיאטרון עכו, שם פגשו את מנהל התיאטרון ומשתתפים בכמה מההצגות המופיעות בפסטיבל “תאטרון אחר”. משם המשיכו לאירוע “הסוכה הנודדת” ברחבת העירייה, והתקבלו על ידי ילדי כיתות א’ מבתי הספר אלמנארה וויצמן.

ראש העיר, שמעון לנקרי: “עכו היא מודל לרב תרבותיות שצומחת מהרחוב. לא מהאליטות, לא מהפוליטיקה, אלא מהחיים המשותפים. בזה עכו שונה מכל שאר המדינה. אותנו עירבבו. לא השאירו לנו ברירה, ואנחנו ניצלנו את חוסר הברירה והפכנו אותו לחיים בצוותא”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *