אירועי ראש חודש בתל אביב

אירועי ראש חודש בתל אביב

בתל אביב מחדשים את המנהג היפה של נשים החוגגות יחד במפגשי תפילה שירה ולימוד את ראש החודש העברי, אל תרשו לעצמכם לפספס

לוח עכבר העיר התל אביבי שכח לספר לקהל היעד שלו על אחד האירועים המרתקים המתקיימים בקרוב, אולי משום שמדובר באירוע הקשור בלוח השנה העברי הלוא הוא ראש חודש

מחדשות את המסורת תפילת ראש חודש במרכז ברודט | צילום אמונה
מחדשות את המסורת עם הזמרת רות נולדמן במרכז ברודט | צילום אמונה

ראש חודש נחשב ביהדות כחגן של הנשים, ולכן נכתב בהלכה שמנהג טוב של הנשים להימנע ממלאכה, בראש חודש נוהגים להוסיף בתפילה את ההלל. הלל נאמר על שום נס שאירע לעם ישראל במהלך ההיסטוריה, אולם בראש חודש לא היה נס. על פי המהר”ל, בראש חודש חוגגים את הנס שעתיד לבוא. החגים נחגגים על נס העבר, ולעומתם נחגג ראש חודש על הנסים העתידיים. אותו נס עתידי לפי המהר”ל, הוא הולדת הלבנה. בראש חודש הלבנה בהוולדה והיא עתידה לגדול במהלך החודש. הלבנה משולה לאור הרוחני בעולם. במהלך החודש נחשף האור הרוחני ומתגדל שמו של ה’ בעולם וזהו הנס העתידי.

רות נולדמן הנחתה את התפילה בפעם הקודמת | צילום יחצ
רות נולדמן הנחתה את התפילה בפעם הקודמת | צילום יחצ

את היוזמה לחדש את המנהג הקדום ולחגוג את ראש חודש בתפילות ובשירים הגו יחד ד”ר חנה פרידמן מנהלת תכנית צופי”ה בתיכון ציטלין והגברת נאוה בן מאיר מנהלת סניף אמונה בתל אביב אשר יחד הגשימו את חלומן המשותף לחדש את מסורת חגיגות ראשי החודשים עבור הנשים בסיוע יו”ר אמונה תל אביב אילנה בן ישי.

בעבר הופיעו באירוע אביטל שרנסקי, ד”ר רות קלדרון, הזמרת רות נולדמן ועוד נשים מובילות בתחומי תרבות ורוח, זהו מפגש תפילה שירה ולימוד המשלב יחד נשים בגילאים שונים ומגוון תרבויות ומעניק מקום לרוח המשותפת של כולן.

באירוע הקרוב תקחנה חלק אשת ההלכה מלכה פיוטרקובסקי, לצדה השופטת פנינה נויבריט והסופרת חיותה דויטש. תפילת ההלל תתקיים בליווי מוזיקלי וסדנת מחול של להקת נהרא שתרקוד את ההלל ותיקיים בבית הכנסת הגדול בתל אביב

להקת נהרה תלווה את התפילה | צילום עמוד הפייסבוק של להקת נהרה
להקת נהרה תלווה את התפילה | צילום עמוד הפייסבוק של להקת נהרה

כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *