שמחת תורה: מאות אלפי אנשים רוקדים

שמחת תורה: מאות אלפי אנשים רוקדים
הקפות שניות
צילום עמוס בן גרשום לעמ

אלפי בתי כנסת ערוכים לקלוט את המתפללים לתפילות החג וההקפות המסורתיות של שמחת תורה

זמני כניסת חג שמחת תורה שיתקיים ב כ’ בתשרי תשע”ז, ברחבי הארץ: בירושלים – כניסה 17:24, יציאה 18:36; בתל אביב – כניסה 17:39, יציאה 18:38; בחיפה – כניסה 17:29, יציאה 18:36; בבאר שבע – כניסה 17:42, יציאה 18:39.

אלפים יצאו לחגוג הלילה ומחר את חג שמחת תורה, חג המפורסם בעיקר בשמחה המתבטאת בריקודים עם ספרי תורה, גם ברחובה של עיר. ההקפות הראשונות יתקיימו בערב החג לקראת סוף תפילת ערבית, בכל הקפה צועד שליח הציבור בראש תהלוכה כשהם אוחזים בידיהם ספרי תורה והילדים עם דגלונים מיוחדים המעוטרים בסמלי החג.

הקפות שניות | צילום עמוס בן גרשום לעמ
הקפות שניות | צילום עמוס בן גרשום לעמ

בקהילות היהודיות ברחבי העולם נערכים גם הם לתפילות החג, בחלק מהמקומות תתקיים שמירה של המשטרה המקומית על בתי התפילה. מזג האוויר צפוי להיות במהלך החג בהיר עד מעונן חלקית ונוח לחוגגים או למטיילים.

נפרדים מחג הסוכות
בחול המועד סוכות, למעלה מ 200 אלף מטיילים את שמורות הטבע והגנים הלאומיים ברחבי בארץ. רבים הגיעו לגן הלאומי בקיסריה ובמעין חרוד, ולשמורות הטבע אלמוגים, עין גדי, נחל עמוד ויהודיה. עומסים נרשמו גם בגן לאומי נחל אלכסנדר ובשמורות הטבע נחל כזיב, עין מבוע וחורבת מדרס. כמו כן, אלפים לנו בחניוני הלילה של רשות הטבע והגנים. גם ברשות שדות התעופה מדווחים על מאות אלפי נוסעים בטיסות יוצאות ונכנסות מהארץ ואל חו”ל.

סגר ביהודה ושומרון
דובר צה”ל מוסר כי בהתאם להנחיית הדרג המדיני, יוטל החל מהלילה (מוצאי שבת), כ’ בתשרי התשע”ז, 22 באוקטובר 2016, בשעה 23:59, סגר כללי על אזור יהודה ושומרון וייסגרו המעברים ברצועת עזה. פתיחת המעברים והסרת הסגר תתבצע ביום שני, כ”ב בתשרי התשע”ז, 24 באוקטובר 2016, בשעה 23:59, בהתאם להערכת המצב. במהלך הסגר יותר מעבר רק במקרים הומניטאריים, רפואיים וחריגים, כל זאת בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *