חג שבועות, עשרות אלפי אנשים ברחבת הכותל

חג שבועות, עשרות אלפי אנשים ברחבת הכותל
הצום נדחה. הכותל המערבי
צילום: אתר pixabay.com

ברחבת הכותל המערבי נערכים לקליטת מתפללים בחג ובסמוך יוגשו אוכל ושתייה

כמדי שנה צפויים להגיע לכותל המערבי בחג השבועות עשרות אלפי מתפללים. כוחות הביטחון מתכוונים להגביר את ההערכות, הגלויה והסמויה, כאשר המפללים הרבים יגיעו לקיים את המסורת של עלייה לרגל. המתפללים מתבקשים להישמע להוראות השוטרים והמאבטחים שייפרסו בכוחות מתוגברים כדי לאבטח את כל הצירים המובילים אל רחבת הכותל המערבי, במשך השבת וחג השבועות שיחול ביום ראשון הקרוב.

שיא העומס צפוי להיות ביום ראשון לפנות בוקר, כאשר ברחבת הכותל ייערכו מניינים רבים של תפילת ותיקין, עם הנץ החמה. מחיצת ההפרדה תוצב גם ברחבה העליונה של הכותל המערבי על מנת לאפשר קיום מנייני התפילה על פני כל הרחבה.

השנה יהיה שינוי יוצא דופן – הסדרנים והמשטרה לא יאפשרו הכנסת ספרי תורה לרחבת הכותל המערבי לאור החשש מגניבת ספרי תורה. ראוי להבהיר כי בעקבות תרומות של ספרי תורה מהודרים, בשנים האחרונות, יוקצו לעשרות המניינים ספרי תורה ואין כל מחסור כיום בספרי תורה, כפי שהיה בעבר.

ליל שבועות בכותל המערבי צילום ויקפדיה
ליל שבועות בכותל המערבי צילום ויקפדיה

ספרי אקדמות וסדר קריאת התורה הודפסו במיוחד לטובת מתפללי הוותיקין ברחבת הכותל המערבי, בזכות תרומה של משפחת פאליק מארה”ב ופנמה.

בשיתוף עמותת “אשל ירושלים” וכולל חב”ד, יחולקו אלפי ערכות שתייה קלה ועוגות, לרבבות המתפללים שיירצו לטעום אוכל לפני שהם פוצחים בצעדה לביתם, לאחר תפילת הוותיקין.

מדוברות הקרן למורשת הכותל המערבי נמסר: “הציבור מתבקש לשמור על קדושת הכותל המערבי ולשמוע לסדרנים, ולא להתקהל בדרכים הצפופות אל הכותל וברחבה העליונה על מנת לאפשר זרימת מתפללים בצורה ראויה ומכובדת. נקודת המשטרה בכותל המערבי תשרת את ציבור פוקדי הכותל ממרכז השליטה וחדר הפיקוד העליון, אשר ילווה את האירוע”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *