“רק כאשר מוכיחים מתוך אהבה הדברים מתקבלים”

“רק כאשר מוכיחים מתוך אהבה הדברים מתקבלים”
"הלב נפתח". המפגש בבית הנשיא
צילום: מארק ניימן

נשיא המדינה ורעייתו אירחו בביתם את חוג התנ”ך העשירי במיזם 929, בנוכחות אנשי ציבור ורוח

נשיא המדינה ורעייתו אירחו את המפגש העשירי בחוג התנ”ך הנערך במסגרת מיזם 929. המפגש הנוכחי עסק בנביא עמוס. בתחילת האירוע הקריא דן כנר את פרק ג’ מספר עמוס, לאחר מכן נשאו דברים נשיא המדינה, הרב בני לאו, הסופר מאיר שלו, פרופסור יאיר הופמן מהחוג למקרא באוניברסיטת תל אביב, והעיתונאית גל גבאי. את הערב ליווה בקטעי שירה קובי אוז.

"הלב נפתח". המפגש בבית הנשיא|צילום: מארק ניימן
“הלב נפתח”. המפגש בבית הנשיא|צילום: מארק ניימן

“עמוס מנבא בתקופת הפיצול הארוכה בין ממלכת יהודה לממלכת ישראל”, ציין הנשיא בראשית דבריו ואמר: “התקופה היא תקופה של פער נורא, פער חברתי, כלכלי ומעמדי. העשירים חיים חיי ראווה מנקרי עיניים ומעבירים את ימיהם במותרות ותפנוקים ואילו העניים חיים במצוקה נוראה ונאלצים ללוות בריבית מהעשירים. היינו מצפים שהעשירים יראו את הכאב והסבל של העניים, שיגלו סבלנות, שיראו אמפתיה במיוחד לקושי שלהם לפרוע את חובותיהם. אך לא כך היו פני הדברים. הריבית הייתה גבוהה והנשך אכזרי. כאשר לא הצליחו העניים לפרוע את חובותיהם בזמן, גזלו מהם העשירים את שארית רכושם את כבשות הרש הרועדות שלהם ולאחר מכן אף מכרו אותם לחיי עבדות. עמוס, הנביא מתקוע, אינו נרתע מהמצב. הוא נענה לקול ממרומים הקורא לו לצעוק כנגד העוולות”.

הנשיא הוסיף ותאר את זעקתו של עמוס בנבואותיו נגד העוולות והפערים בין עניים לעשירים ואמר: “הוא אינו מסתנוור מכוחו של ההון, להפך, הוא משמיע נבואות קשות המאיימות על העם. עמוס המקראי, לא בורח מהזירה, לא מפסיק להוכיח, וגם מוצא את המילים לנחם. גם כיום לא פסו העוולות בינינו – אך עלינו לזכור להעיר ולגעור רק מלב אוהב וקרוב,״ אמר הנשיא בסיום דבריו והדגיש: “רק כאשר מוכיחים מתוך אהבה הדברים מתקבלים, רק כאשר זוכרים גם לנחם – הלב נפתח לקבל את דברי המוסר”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *