רבבות השתתפו בכינוס הקהל בכותל

רבבות השתתפו בכינוס הקהל בכותל
"טקס מרגש". הקהל בכותל
צילום: יח"צ

נשיא המדינה, הרבנים הראשיים ושרים השתתפו בטקסט הקהל בכותל

למרות המתח הביטחוני התקיים בירושלים האירוע המרכזי של אירועי שנת הקהל. בטקס שנערך ברחבת הכותל המערבי, השתתפו נשיא המדינה, ראובן ריבלין, הרבנים הראשיים לדורותיהם, רב הכותל שמואל רבינוביץ, השרים גלעד ארדן, אורי אריאל ודוד אזולאי, ראש העיר ירושלים ניר ברקת ומכובדים נוספים. הנשיא אמר בפני רבבות המתכנסים: “אני נרגש לעמוד בפינכם רבבות אלפי ישראל אנשים נשים וטף, על יד שריד בית מקדשינו…וכזכר למעמד הנשגב ההקהל”.

"טקס מרגש". הקהל בכותל|צילום: יח"צ
“טקס מרגש”. הקהל בכותל|צילום: יח”צ

“מעמד הקהל”, הוא המעמד בו התאספו כל עם ישראל ללא הבדל ובאחדות מלאה בכל סוף שנת שמיטה בבית המקדש. טקס מרגש רב-רושם של התקהלות והתאספות העם כאיש אחד בלב אחד, סמל של אחדות ושוויון, לשמיעת קריאת התורה מפי מלך ישראל. מ-1945 מתקיים המעמד בישראל ברציפות מדי שבע שנים בחוה”מ סוכות.
השנה, על פי החלטת ממשלה, הוחלט על קיום “שנת הקהל” בסימן אחדות , במטרה לאחד את העם, לחבר בין כל המגזרים והקבוצות במדינה. במהלך השנה יתקיימו מספר אירועים במסגרת שנת ה”הקהל”, כאשר כבר באוגוסט נפתחו חגיגות שנת הקהל באירועים לכל המשפחה, המשיכו בסיורי סליחות ויתקיימו גם בחול המועד סוכות אירועים ופעילויות לכל המשפחה ברובע היהודי בירושלים. על פי החלטת הממשלה החברה האחראית לביצוע האירועים היא החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בע”מ.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *