רבבות השתתפו בברכת כהנים בכותל

רבבות השתתפו בברכת כהנים בכותל
46 שנה ברציפות. ברכת כהנים בכותל המערבי
צילום: היחידה האווירית של משטרת ישראל

באירוע השתתף גם הרב הראשי, דוד לאו, אשר בהמשך אירח בסוכתו שבמודיעין אנשי ציבור רבים

בקרן למורשת הכותל המערבי מעריכים כי יותר מ-70 אלף איש השתתפו השנה במעמד ברכת הכהנים המסורתית שנערכה בירושלים. מאות כהנים בירכו את המתפללים, בנוכחות הרבנים הראשיים לישראל, רב הכותל המערבי, שר הפנים אריה דרעי, שר החקלאות אורי הכהן אריאל, והשר לשירותי דת דוד אזולאי.

המעמד שנוסד על ידי הרב רבי מנחם מענדל גפנר זצ”ל, מתקיים מזה ארבעים ושש שנים, ומסתמך על מה שנכתב בספר ‘בעל הרוקח’, על הזכות של ברכת שלוש מאות כהנים במקום הקרוב למקום המקדש.

46 שנה ברציפות. ברכת כהנים בכותל המערבי| צילום: היחידה האווירית של משטרת ישראל
46 שנה ברציפות. ברכת כהנים בכותל המערבי|
צילום: היחידה האווירית של משטרת ישראל

לאחר ברכת הכהנים נערכה תפילה לשלום עם ישראל, חיילי צה”ל ומשטרת ישראל. לפני התיבה התפללו בתפילת שחרית הרב מרדכי גפנר בנו של מייסד המעמד, ובתפילת מוסף התכבד הרב שמואל רבינוביץ, רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים.

עם סיום המעמד קיבלו הרבנים הראשיים לישראל הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף שליט”א והגאון רבי דוד לאו שליט”א ורב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הגאון רבי שמואל רבינוביץ שליט”א את פני העולים לרגל לרגל חג הסוכות.

ראוי לציין כי הרב הראשי דוד לאו אירח רבים בסוכה אשר בביתו בעיר מודיעין. בין השאר ביקרו את הרב רבני ערים, רבני שכונות ומועצות אזוריות וכן חברי בית הדין הגדול ועשרות דיינים מבתי הדין האזוריים ברחבי הארץ. בסיום המעמד, ערך הרב הראשי קבלת פנים מיוחדת לרבנים מארגון רבני “בנועם” בראשותו של הרב ישראל רעני. במהלך קבלת הפנים העניק הרב הראשי תעודות הערכה והוקרה לראשי הארגון ולרבנים הפעילים בו על ההשקעה והפעילות הרבה שהם מבצעים למען הפצת והארת היהדות בכל רחבי הארץ.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *