פרויקט ממעלות זכה בפרס כספי

פרויקט ממעלות זכה בפרס כספי
במה איכותית. המופע יגל יעקב
צילום: איל בן משה

כשנתיים לאחר שהיוצר והאמן המוזיקלי יגאל אוחיון, תושב העיר, הקים את מעבדת פיס “קול יוצר”, זכה המיזם בפרס

מפעל הפיס הודיע השבוע כי מעבדת פיס “קול יוצר”, הפועלת במעלות, תזכה בפרס בסך 50 אלף שקל על יצירה מקורית בזכות הפרויקט “יגל יעקב”, המבוסס על ספר הפיוטים היהודי שחיבר רבי יעקב בר מסעוד אביחצירא השני. מדובר במיזם שהחל בשנת 2014 במטרה ליצור אמנות מקומית. המעבדה פועלת בשני מישורים: אמנותי-מקצועי, בעזרת קבוצת אמנים ויוצרים מקצועיים, ופרויקטים להעשרה בקהילה המקומית בתחום המוזיקה. את המעבדה ייסד יגאל אוחיון, תושב מעלות-תרשיחא, יוצר ואמן מוזיקלי.

בשנה האחרונה הפיקה המעבדה את פרויקט הדגל שלה – מופע בשם “יגל יעקב”, המבוסס כולו על טקסטים מתוך הספר “יגל יעקב”, שהולחנו על ידי אוחיון. בשבוע שעבר, במועדון “צוותא” בתל אביב, הועלה המופע במסגרת אירוע ארצי למעבדות תרבות.

במה איכותית. המופע יגל יעקב|צילום: איל בן משה
במה איכותית. המופע יגל יעקב|צילום: איל בן משה

במישור הקהילתי הפיקה המעבדה את המחזה “שלומי ובר” – תרגום עברי לאופרת הג’אז הידועה “Porgy & Bess”. המחזה ייצג את מעלות תרשיחא במסגרת מופעי “ימי תרבות 2016”. השנה החלה המעבדה להפעיל סדנת לימוד חווייתית ליצירות מהמזרח ומאזור הבלקן.

הקבוצה נפגשת פעם בשבוע ומתגבשת כהרכב מוזיקלי גדול ומשמעותי.

אוחיון: “ללא ספק, מתהווה במעלות-תרשיחא מוסד ציבורי תרבותי איכותי, שתופס חלק משמעותי בנוף תרבות הפנאי המקומי ומביא המון גאווה לעיר. מעבדת קול יוצר שואפת להיות הבית של כל יוצר במעלות-תרשיחא והסביבה. אנחנו רוצים לתת במה איכותית לקהל וליוצרים המקומיים, ויש לנו מה לתת. יש פה שקט והמון השראה ליצירה, וצריך רק לתת לה ביטוי ובמה. אני מאמין שלא ירחק היום שבו יגיעו תושבים מתל אביב לראות מופעים במעלות”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *