ניצולי שואה חגגו בר מצווה בכותל

ניצולי שואה חגגו בר מצווה בכותל
"קשר עמוק". הניצולים בכותל
צילום: יח"צ

רב הכותל: “האירוע מצביע על הקשר העמוק של עם הנצח אל מורשתו בכל עת ובכל זמן”

בכותל המערבי נערך היום (ב’) טקס בר מצווה ובת מצווה לכ-50 ניצולי שואה מכפר סבא, שהגיעו יחד עם בני משפחותיהם לחגוג את המעמד המיוחד, באיחור של שישה עשורים. באירוע המרגש לקחו חלק גם סטודנטים וסטודנטיות, חיילים וחיילות, ובני נוער שהגיעו במטרה להשתתף בשמחה הגדולה.

משה סלומון בן ה-79 אמר: “אני לא זוכר התרגשות כזו כבר הרבה זמן, הענקתם לנו דבר שהיה חסר בחיים שלנו והיום אנחנו יוצאים שלמים יותר. היה אירוע מרגש שלא חלמנו שנחווה, באירוע הזה החזירו לנו חגיגה חשובה שלא הצלחנו לקיים בשנים שהיינו אמורים לחגוג אותה, ומה שעוד יותר מרגש זה לחגוג את האירוע הזה בקרב המשפחות שלנו כאן בכותל המערבי. אני שמח שאשתי דחפה אותי לעשות את זה- טוב שלא הביאו מכשיר למדידת לחץ דם כי ההתרגשות הייתה גדולה”.

"קשר עמוק". הניצולים בכותל|צילום: יח"צ
“קשר עמוק”. הניצולים בכותל|צילום: יח”צ

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל: ״אנחנו כאן, בכותל המערבי, במקום שמסמל אולי יותר מכל את תקומתו של העם היהודי ומדינת ישראל, כדי לחגוג ולציין בר ובת מצווה לעשרות ניצולי שואה שלא הספיקו לעשות זאת בגלל התופת שעברו במהלך השואה. מטרת האירוע המרגש הזה היא לפני הכל לנסות ולהחזיר לגיבורים אלו רגע אחד מילדותם ונערותם שנגזלו מהם ע״י הנאצים. נוכחותכם כאן היא הניצחון הגדול ביותר שהעם היהודי ניצח במשך כל אלפי שנות קיומו. זה מרגש ומחמם את הלב עד כדי דמעות לראות אותם מניחים תפילים, מתחברים לשורשים שלנו כאן בכותל באיחור של כ70 שנה. המשרד שלי יחד עם רב הכותל הצבנו יעד אסטרטגי שלא יהיה ניצול שואה שירצה לחגוג בר/בת מצווה ולא תינתן לו הזדמנות. היום שאתם חוגגים כאן את בר/בת המצווה זה רק מראה את העוצמה, הגדולה, החוסן של עם ישראל לדורותיו”.

רב הכותל שמואל רבינוביץ בירך את האורחים וציין: “האירוע מצביע על הקשר העמוק של עם הנצח אל מורשתו בכל עת ובכל זמן, יהיה אשר יהיה. מחובתנו לזכור ימות עולם ולהעבירם לדורות הבאים”.

ובעניין אחר – 1,015 יהודים עלו להר הבית במהלך חול המועד האחרון. 371 מתוכם לא הורשו לקיים הקפה מלאה, ואולצו להיכנס רק להצצה בת כחמש דקות ואחריה יציאה מיידית משער השלשלת הסמוך. עו”ד אביעד ויסולי: “במטה בחול המועד סוכות קרוב אנו נדרוש מהמשטרה להיערך להכפלת מספר היהודים העולים להר הבית, תוך מתן אפשרות לתפילה, נטילת לולב והשתחוות לכל יהודי שיחפוץ בכך”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *