נהריה: נפתחת כיתת גיור נוספת

נהריה: נפתחת כיתת גיור נוספת
משימה אפשרית. מתגיירות
צילום: באדיבות עמי

בעקבות הביקוש, הוחלט על פתיחת כיתה חדשה שתמנה כ-20 איש, רובם עולים מחבר העמים. מנהל “עמי”, כרמי רונן: “רגע חשוב ומעצים, שפותח בפני המתגיירים דלת נוספת להצטרפות לעם היהודי”

בעוד כשבוע תיפתח בנהריה כיתת גיור נוספת במסגרת אולפני הגיור של “עמי”. בשל הביקוש הרב של עולים מחבר העמים, הוחלט להוסיף כיתה שתמנה כ-20 איש, על זו שפועלת כבר בעיר. השיעורים נערכים בשפה העברית, במתכונת של שני ימי לימוד בשבוע למשך עשרה חודשים. בסופו של התהליך עומדים המשתתפים בפני בית דין מטעם הרבנות הראשית המאשר את גיורם, אולם ראוי להבהיר כי לא כולם מסיימים את הקורס בהצלחה.

מנהל “עמי אולפני גיור”, כרמי רונן: “זהו רגע מאוד חשוב, שפותח דלת נוספת בנהריה לאלה שעד היום ביקשו להצטרף לעם היהודי ונמנעו מלהתחיל בתהליך בשל קשיים שונים. מטרתנו – לתת מענה לכל מתגייר על פי צרכיו האישיים. לשמחתי הגדולה, בזכות מכון הגיור ‘עמי’ הצטרפו לעם היהודי אלפי יהודים חדשים. אחוזי ההצלחה המדהימים של התלמידים שמסיימים את התהליך מעידים כי נושא הגיור הפך נגיש ובהחלט אפשרי”.

רונן הוסיף, כי הקורס מסובסד ברובו על ידי משרד ראש הממשלה ומלווה על ידי מורים ומשפחות מלוות, בעלות הכשרה בתחום.

מנכ”ל רשת אולפני “עמי”, נפתלי קנדלר: “התורה מצווה עלינו לאהוב את הגר, ואנו מנסים לקיים ציווי זה בכל כוחנו”.

משימה אפשרית. מתגיירות|צילום: באדיבות עמי
משימה אפשרית. מתגיירות|צילום: באדיבות עמי

אלי, תלמיד שסיים בעבר את מסלול הגיור ב”עמי”: “אין ספק שמדובר בתהליך שאינו קל, אבל מיוחד במינו, שחושף עולמות חדשים ונפלאים שלא הכרתי. התחברתי לנפש שלי, לחיים שלי וגם לעם שלי. המורים ב’עמי’ עזרו לי להתקדם בקצב שבו אני יכול לעמוד, עד שעמדתי במשימה בהצלחה”.

“עמי אולפני גיור” מבית “אור עציון”, בראשות הרב חיים דרוקמן, הוא אולפן הגיור האורתודוקסי הגדול בישראל. האולפנים פועלים בפרישה ארצית ונותנים מענה לאלפי מתגיירים בכל שנה, ביותר מ-35 כיתות לימוד ב-20 ערים, מאילת ועד נהריה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *