מתגיירים ערכו סדר ט”ו בשבט

מתגיירים ערכו סדר ט”ו בשבט
חג שמח. הטקס בנהריה
צילום: יח"צ

בין החוגגים בנהריה גם זוג התאומים חנוך וחנה גדי זאדה שהגיעו לישראל מהקווקז.

חג שמח. הטקס בנהריה|צילום: יח"צ
חג שמח. הטקס בנהריה|צילום: יח”צ

עשרות תלמידי מכון הגיור “עמי” של אור עציון בראשות הרב דרוקמן חגגו סדר ט”ו בשבט בנהריה, בתוכם גם זוג התאומים חנוך וחנה גדי זאדה שהגיעו לישראל מהקווקז.
חנה גדי זאדה מספרת: “אני עצמי לא הייתי בארץ קרוב לשנתיים, ודווקא האהבה והכמיהה לארץ בשנים ששהיתי בחו”ל חיזקו בי את הרצון להתגייר. הבנתי שזה מה שאני רוצה להיות וכל מה שלא חוויתי בארץ לאורך השנים קרה דווקא באותן שנים בחו”ל. אנחנו עצמנו חיים מילדות בבית ששומרים בו כשרות מלאה, ואמא שלנו שומרת שבת כהלכתה, אז שאלנו את עצמנו מדוע לא לעבור את התהליך ולהפוך ליהודים על פי ההלכה? אני מודה כי ההחלטה להיכנס לתהליך הייתה צעד לא פשוט עבורי, אבל לאט לאט לקחתי את האומץ לעבור את התהליך העוצמתי הזה כי כל החיים חיינו כיהודים וזה לא חדש שלנו, אבל הייתה חסרה לנו החותמת הקטנה הזו ואם אתה יהודי וחי את חייך כיהודי אז ראוי שתעשה את הצעד הזה”.
המורה יצחק ביליה סיפר כי “הפעילות הלימודית שעוסקת בסדר ט”ו בשבט מהווה חלק קטן מתהליך מרגש עבור המבקשים להצטרף לעם היהודי. רבים מהתלמידים שפונים אלינו דרך האתר של עמי, מעוניינים להתחיל בתהליך הגיור דווקא בגלל מועדי החגים שזכורים להם מילדותם בחיק המשפחה מהצד היהודי”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *