תכירו את משגיחות הכשרות החדשות של ישראל

תכירו את משגיחות הכשרות החדשות של ישראל

שנים רבות תפקידי השגחת הכשרות ברבנות היו שמורים לגברים בלבד, תנועת אמונה מגדלת את הדור הבא של משגיחות הכשרות בישראל עם מחזור נוסף שיוצא בימים אלו לדרך

איך לא חשבו על זה קודם? על פי ההלכה היהודית נשים יכולות לשמש כמשגיחות כשרות, אז איך זה שעד עכשיו, במשך למעלה משבעה עשורים של מדינת ישראל שימשו בתפקיד רק גברים?

תנועת אמונה תנועת האישה הדתית מבקשת לתקן את המציאות הזו ולצורך כך הכשירה כבר שני מחזורים של נשים משגיחות כשרות, אשר עברו את כל מבחני ההסמכה הנדרשים. בימים אלו נפתח המחזור השלישי.

דור חדש של משגיחות כשרות | צילום באדיבות אמונה

הקורס התיאורטי ילווה בהכשרה מעשית באקדמיה הקולינרית שפיז Chefizz – בית ספר לבישול. בין יתר הנושאים יעסוק הקורס בתחומים: טכנולוגיית מזון בעידן המודרני, הכשרת בשר, חרקים ותולעים במזון, בשר וחלב, המטבח המוסדי והביתי, כשרות רגילה מהדרין ועוד.


איך הכל התחיל

כאמור עד לא מזמן היה המקצוע “משגיח כשרות” נחלתם של גברים בלבד. בתנועת “אמונה” (תנועת האישה הדתית הלאומית) לא אהבו את זה, כמובן, והחליטו לעשות מעשה: לפני כמה שנים הן החלו לגלגל מהפך בתחום כשהכשירו נשים כמשגיחות כשרות ובמקביל לכך הגישו בג”ץ עליו עמלה צפורת שימל היועצת המשפטית של הארגון שבו ביקשו לחייב את הרבנות הראשית לאפשר ללומדות לגשת לבחינות ההסמכה.

בשנה שעברה הגיעו סופסוף התעודות הרשמיות וכיום, ברוך השם, ישנן 13 משגיחות כשרות רשמיות במדינת ישראל. כולן אגב עברו בהצטיינות את המבחנים וחלקן כבר החלו לעבוד במקצוע.

תעודות ההסמכה הרשמיות | צילום באדיבות אמונה

בימים אלה יוצא לדרך המחזור השלישי של קורס משגיחות הכשרות, בשיתוף ארגון צהר – וההתעניינות, מתברר, גדולה מהצפוי. “אין דבר טבעי יותר משילוב של נשים במערך הכשרות כמשגיחות כשרות”, אומרת ליאורה מינקה, יו”ר אמונה. “זו פריצת דרך שמאפשרת פתיחת אפיקי תעסוקה חדשים – ולדעתנו היא תוסיף לאיכות ההשגחה במקצועיות, בהלכתיות ובמאור הפנים”.

אז למי ששקלה לשדרג את המקצוע, אולי זה הזמן.
לדף קורס משגיחות כשרות באתר אמונה לחצו כאן


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *