מקבלים עול מצוות

מקבלים עול מצוות
הרצל

מקבלים עול מצוות

הרצל, רוטנברג, שוחט ובן גוריון הובילו את אלף תלמידי העיר אשר צעדו בחיפה ולמדו אחריות חברתית מהי, לרגל טקס בר ובת המצווה שיחגגו הילדים השנה

הרצל
הרצל

עיריית חיפה, משרד החינוך והמכון למורשת בן גוריון ציינו זו השנה השלישית את טקס בר ובת המצווה של מאות תלמידי כיתות ו’ בחיפה. הטקס החיפאי מהווה שיאו של תהליך לימודי- “שנת מצווה”- שמתקיים בכיתות לאורך השנה, ועוסק במחויבות החברתית הכרוכה במעבר לבגרות. לימוד הנושא כולל את תפיסתם ופועלם של מנהיגי האומה, בנימין זאב הרצל, פנחס רוטנברג, מניה שוחט ודוד בן גוריון.

יונה יהב, ראש העיר חיפה: “טקס בר ובת מצווה מהווה את אחת מתחנות המעבר החשובות במעגל ההתבגרות היהודי- המעבר מילדות לבגרות. עיריית חיפה בחרה לתת נופך ערכי, תרבותי, מסורתי והיסטורי לתלמידים הצעירים, במסגרת טקס חשוב זה. למידת נושא האחריות החברתית המוטלת עלינו כחברה וכפרטים, תוך התייחסות להיסטוריה של העם היהודי ותקומתו בארץ ישראל, מעניק לילדים כלים מעשיים להבנת הנושא”.

הטקס החיפאי אשר התקיים השבוע החל בגן האם שבמרכז הכרמל, בו קיבלו התלמידים מתשעה-עשר בתי הספר היסודיים בעיר כתבי חידה. כדי לפתור את כתבי החידה היה עליהם לעבור במסלול תחנות, שבמהלכו למדו את פועלם של המנהיגים, ולבצע משימות שונות. בסוף המסלול חיכו להם הסבים והסבתות, מפיהם שמעו התלמידים סיפורים משמעותיים מחייהם והקשר שלהם לעיר חיפה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *