מירון: הכנות אחרונות לקראת ל”ג בעומר

מירון: הכנות אחרונות לקראת ל”ג בעומר
אוכל ושתייה בחינם. קבר הרשב"י במירון
צילום: אברהם צמח, סוכנות הידיעות 'חדשות 24'

גם השנה לא תותר הגעה לקבר ברכבים פרטיים ומסלולי ההליכה יסומנו בצבעים זוהרים

במירון כמעט ונשלמו ההכנות לקראת הילולת הרשב”י במירון שתתקיים בל”ג בעומר (החל מיום רביעי הבא בצהריים ועד יום שישי).

במבצע ייטלו חלק אלפי שוטרים ולוחמי משמר הגבול ויופעלו כלל האמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשות משטרת ישראל, כל זאת במטרה לשמור על הסדר ולהבטיח את בטחון המבקרים באירוע.

כחלק מהפקת לקחים משנים קודמות ולמען הבטחת שלומם של המשתמשים בדרכים והעולים לציונו של רבי שמעון בר יוחאי, הוחלט כי גם השנה ההגעה להילולה תותר אך ורק באמצעות תחבורה ציבורית והסעות מוסדרות.

הורדה ואיסוף של חוגגים המגיעים בתחבורה ציבורית, תתבצע בסמוך לאתר ההילולה בטרמינלים מוסדרים.

אוטובוסים של חברות הסעה פרטיות יופנו לחניונים בעין הוזים ופרוד. משם יוסעו החוגגים לאתר ההילולה באמצעות שאטלים, ללא תשלום.

גם השנה ימשך סימון החניונים וצירי הולכי הרגל המובילים אליהם בצבעים שונים באופן התואם לצבע כרטיס הנסיעה, וזאת על מנת להקל על החוגגים בהגעה לאתר ועזיבתו.

נכים, בעלי תעודת נכה, המוגבלים בהליכה בלבד, יגיעו לחניון “ספסופה” דרך צומת שבע, שם יעלו להסעת “עזר מציון” עד לחלקת הקבר או לחלופין, לחניון עין הוזים דרך מחלף אליפלט.

בסיום ההילולה, בעת היציאה מהאתר, יש לפנות לציר הולכי הרגל התואם בצבעו, בתאורה ובדגלים, את כרטיס הנסיעה.

הצירים הבאים ייחסמו לתנועת כלי רכב פרטיים החל מיום רביעי, 25.5.16, בשעה 07:00 ועד ליום שישי, 27.5.16 בשעה 7:00. כביש 866 – מצומת חנניה לכיוון מירון. כביש 89 – מצומת חירם ועד מחלף אליפלט, לשני הכיוונים. כביש 886 – מצומת דלתון ועד כיכר עין זיתים.

כביש 8900 – מצומת יער בירייה ועד כיכר עין זיתים. יציאה מצפת לכביש 89. כניסה או יציאה מצפת תתאפשר דרך כביש 8900, מכיוון ראש פינה בלבד. בנוסף, על ציבור משתמשי הדרך לקחת בחשבון כי בהתאם לצורך, במהלך ימי ההילולה ובדגש על יום רביעי, קיימת היתכנות לחסימת צירי התנועה הבינעירוניים הבאים: כביש 65 – מצלמון לכיוון קדרים (עפ”י צורך). כביש 85 – מצומת ראמה לצומת עמיעד, לשני הכיוונים (עפ”י צורך).

המשטרה תספק מידע שוטף וחיוני לציבור, קודם לאירוע ובסיומו דרך מוקד 110 (מוקד המידע הארצי של המשטרה, לא מוקד 100 המשמש למיקרי חירום) ולאמצעי התקשורת. מספר הטלפון של מרכז המידע הוא: 1-700-500-679*.

במוסדות אור הרשב”י נערכים גם השנה לחלוקת אוכל ושתייה חינם לרבבות העולים לציונו הקדוש של הרשב”י במירון בימי ל”ג בעומר. בסמוך לקבר הרשב”י הוקמו אוהלי ענק לגברים ולנשים עם כ-1500 מקומות ישיבה בתחלופה סביב השעון.

כבכל שנה יפעיל ארגון זק”א מוקד ייחודי לאיתור נעדרים וילדים אובדים. המוקד בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל, וארגון ‘חסדי שבתאי’, יפעל בכל ימי ל”ג בעומר ויסייע להמוני המתפללים לאתר את ילדיהם שאבדו. בחיוג ישיר מכל טלפון למספר: 1220. המוקד ימוקם במרכז מעלה ההר סמוך למוסדות ‘חסד לאברהם – סקולען’.

כמו כן בסמוך לאוהלי הענק של ‘הכנסת האורחים’ הוקמו ע”י מוסדות אוהל הרשב”י אוהלי ‘שטיבלאך’ ממוזגים שיתנו מענה רוחני עם תפילות סביב השעון, ושיעורי תורה במהלך ל”ג בעומר ע”י משפיעים ורבנים, היות והשנה ל”ג בעומר חל ביום חמישי הוקם אוהל נוסף שישמש ל’קריאת התורה’ ברצף לכל המעוניינים.

מדוברות איחוד הצלה נמסר היום (ה’) כי “כמידי שנה מאות רופאים פרמדיקים וחובשים מכל רחבי הארץ המתנדבים בארגון ‘איחוד הצלה’ יטלו חלק במערך האבטחה והסיוע הרפואי לרבבות העולים למירון. במקום יוקם חפ”ק מרכזי המצויד במיטב האמצעים הטכנולוגיים לניהול מבצעים מורכבים, ימוקמו נקודות ההזנקה עם צוותי רפואה ורכבי שטח מיוחדים לפעילות בהר מירון ובחורשות הסמוכות לעת הצורך. המתנדבים יפעלו בצוותים ע”פ חלוקה למשמרות מסודרות בפריסה רחבה בכל המתחמים השונים בהר מירון”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *