“מחלוקות יש לנהל בכבוד ובתוקף”

“מחלוקות יש לנהל בכבוד ובתוקף”
"בעיקשות ובהקשבה". הכנס בבית הנשיא
צילום: מארק ניימן

נשיא המדינה קיים אירוע לימוד לקראת ט’ באב בהשתתפות אנשי ציבור ובהם יו”ר הסוכנות

לרגל צום ט’ באב, קיים נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, אירוע לימוד שעסק בחינוך לזיכרון, בהשתתפות מחנכים ירושלמים ובשיתוף המכון למדיניות העם היהודי. זו השנה השנייה שהנשיא מארגן מפגש לרגל היום אשר בו
נחרבו על פי המסורת היהודית, בית המקדש השני נחרב בשל שנאת חינם.

"בעיקשות ובהקשבה". הכנס בבית הנשיא|צילום: מארק ניימן
“בעיקשות ובהקשבה”. הכנס בבית הנשיא|צילום: מארק ניימן

בפתח דבריו ציטט נשיא המדינה קטע מתוך ספרו של משה שמיר, ‘מלך בשר ודם’: “לא פעם ולא פעמיים אני מוצא את עצמי, במיוחד בימים אלו לקראת תשעה באב, שאני חוזר דווקא לסיפורו של משה שמיר. מטרידה אותי תמונת העולם הכיתתית של סוף ימי הבית השני”.

הנשיא הוסיף ואמר: “מחלוקות יש לנהל בכבוד ובתוקף. בעיקשות ובהקשבה, ולעולם לא בוותרנות ובצביעות. אני מקווה שאם נלמד את הלקח הזה להיות אמיתיים עם בעלי הברית שלנו ובעלי הפלוגתא שלנו, כי אז נוכל אנחנו לשלוט בכיתתיות, לפני שהיא תשלוט בנו. אני רוצה לקבל אתכם בברכה, כלל הדוברים, על כך שהסכמתם לבוא ולדבר, להביע את עמדתכם, בלא מורא, ובלא פסילה של איש. אני בטוח שלכולנו יהיה מה ללמוד מכם”.

באירוע השתתפו יו”ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, וחתן פרס ישראל בחקר מחשבת ישראל, פרופ׳ אליעזר שבייד, הרב אבי נוביס-דויטש, דיקן בית המדרש לרבנים ע”ש שכטר, ירושלים, הרב ירמי סטביסקי, מנהל תיכון ממלכתי דתי הימלפרב, ירושלים, נעם דן, אשת חינוך, ראשת המכינה הקדם צבאית בינ״ה לשעבר, ירושלים, והרבה דליה מרקס, פרופסור לליטורגיה ומדרש בהיברו יוניון קולג’, ירושלים.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *