מונה רב חדש למשטרת ישראל

מונה רב חדש למשטרת ישראל
אתגרים רבים. מפכ"ל המשטרה
צילום:מתוך ויקיפידיה יוצר:Cc-by-sa-3.0

הרב רמי ברכיהו אמר בתגובה למינוי שלו: “מקבל עלי את התפקיד בחיל וברעדה”

השר לביטחון פנים ח״כ גלעד ארדן והמפכ״ל רנ״צ רוני אלשיך סיכמו על מינוי רב חדש למשטרה. לתפקיד הרגיש מונה הרב רמי ברכיהו, שעד כה כיהן כרב התוכנית ׳מאמינים במשטרה׳. במסגרת מיזם זה הצטרפו למשטרה צעירים דתיים. מתברר כן סגן המפכ”ל, ניצב זהר דביר, עמד בראש ועדת איתור שהוקמה במאי 2016 ובמהלכה אותרו מועמדים מתאימים. במשטרה אמרו: “הרב ברכיהו נבחר מבין המועמדים, כנהוג בבכירים בדרגתו, על ידי סגל הפיקוד הבכיר במשטרת ישראל ועבר מבדק תעסוקתי ומבדקים ביטחוניים כנדרש”.

אתגרים רבים. מפכ"ל המשטרה|צילום:מתוך ויקיפידיה יוצר:Cc-by-sa-3.0
אתגרים רבים. מפכ”ל המשטרה|צילום:מתוך ויקיפידיה יוצר:Cc-by-sa-3.0

הרב ברכיהו אמר בעקבות המינוי: ״אני מבקש להודות לשר, למפכ״ל ולכל צוות המשטרה על הבחירה. ערב יום הכיפורים אני מקבל עלי את התפקיד בחיל וברעדה תוך הבנת כובד האחריות המוטלת עלי לשרת במשטרת ישראל ולסייע לגיבוש משנה הלכתית סדורה שתאפשר לכל שוטר שומר מצוות לשרת במשטרה תוך הקפדה על אורח חיים דתי. כולי תפילה שאדע לעשות עבודתי בתבונה וברגישות תוך חיבור וגישור כלל חלקי החברה הישראלית יחדיו״

בתגובה על מינוי הרב רמי ברכיהו, רב התוכנית “מאמינים במשטרה״ לרבה של משטרת ישראל אומר יוזם הפרויקט נחי אייל: ״יותר ממתרגש על מינויו של הרב רמי ברכיהו לרבה של משטרת ישראל. הרב רמי שכיהן בשנים האחרונות כרב ״מאמינים במשטרה״ הוא אישיות תורנית פורצת דרך אשר הצליח במסירות מדהימה, באומץ וברגישות לסלול את שילובם של בני הציונות הדתית במשטרת ישראל ולהובילם תוך תחושת שליחות למען עם ישראל ללא פגיעה באמונתם בתורת ישראל. אני מצדיע למפכל וצוות המשטרה על הבחירה הראויה, המינוי שזוכה לתמיכה ציבורית רחבה מלמד על אישיותו של הרב שפועל לחיבורים בין כל חלקי האוכלוסייה. לרב רמי נכונו אתגרים רבים בתפקידו החדש. אני משוכנע כי משטרת ישראל ועם ישראל יתברכו במינוי הזה שאין ראוי ממנו״.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *