מגילה בקהילה

מגילה בקהילה
מגילה בקהילה אירועי פורים

תכנית “יחד – זהות יהודית בקהילה” מבית אור תורה סטון, בסיוע ‘מנהלת הזהות היהודית’ ובשיתוף ‘החברה למתנ”סים’, ארגון רבני צהר, עיריות ורשויות מקומיות מזמינים את הציבור לאירוע פורים קהילתי הכולל קריאת מגילה חווייתית לכל המשפחה ופעילויות במאות מוקדים ברחבי הארץ

בפורים, שיחול בעוד פחות מחודש, במאות מוקדים ברחבי הארץ יתקיים אירוע קהילתי של קריאת מגילה חווייתית וחגיגית ביוזמת ארגון ‘יחד” מבית אור תורה סטון’. כל משתתף ב’מגילה בקהילה’ יקבל מגילה מעוצבת. בחלק מהמקומות המגילה תוקרן על מסך במצגת מלווה באנימציות שעוזרות להבין את פרקי התנ”ך, מוסיפות לאווירה החגיגית ומשתפות את הילדים באירוע באופן חוויתי.

אירועי ‘מגילה בקהילה’ מאפשרים מפגש בין דתיים, מסורתיים וחילוניים השותפים לאותה קהילה או עיר ומאפשרים אווירה נעימה ומזמינה גם לכאלו שלא מגיעים בד”כ לקריאת מגילה בבית כנסת.
בסיומה של קריאת המגילה, מוזמנים המשתתפים להחליף ביניהם משלוחי מנות, מתוך רצון לחזק קשרים בין החברים בקהילה, להוסיף אחדות ושמחה בקהילה, או לאסוף את משלוחי המנות שהביאו מהבית ולהקדישם לחלוקה מרוכזת על ידי מתנדבים לכוחות הביטחון או למאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ.

מגילה בקהילה חג פורים
מגילה בקהילה חג פורים

הרב בצלאל ספרא, מנהל תוכנית יחד, זהות יהודית בקהילה: “זו הזדמנות לחיבור קהילתי עמוק עם תכני פורים, להתחבר עם תוכן תנ”כי שאקטואלי גם היום וללמוד ממנו וכמו בימים ההם –גם בזמן הזה- להתאחד ולשמוח יחד”.

ארגון ‘יחד – זהות יהודית בקהילה’ מבית אור תורה סטון, בסיוע ‘מנהלת הזהות היהודית’ פועל במהלך כל השנה במתנ”סים ומרכזים קהילתיים ברחבי הארץ, בשיתוף החברה למתנ”סים והעיריות. התכנית מסייעת למתנ”סים ולמרכזים קהילתיים ברחבי הארץ לפתח את תחום הזהות היהודית בקהילה, שמטרתה: חיזוק הזהות היהודית-ישראלית-ציונית ופיתוח קהילתי ברחבי הארץ.

‘יחד’ מייצרים אירועים ופעילויות ערכיות בחגי ישראל, ומסגרות לימוד של סדרות מפגשים סביב מעגל החיים כגון בר/בת מצוה, זוגיות, חינוך ילדים, תנ”ך, פרשת שבוע, פילוסופיה יהודית , סיורים בעקבות התנ”ך ועוד.

לאתר ‘מגילה בקהילה’ ולרשימה המלאה של מוקדי קריאת המגילה:
http://www.yachadzehut.org.il/about-us/?id=28

פייסבוק מגילה בקהילה: ‘יחד מגילה בקהילה’
https://www.facebook.com/megilayachad/?fref=ts


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *