כנס לזכר הרב יוסף קאפח

כנס לזכר הרב יוסף קאפח
דמות מופת. הכנס לזכר הרב קפאח
צילום: משולם לוי

אוניברסיטת בר אילן ערכה כינוס מיוחד לרגל בחירתם של הרב יוסף והרבנית ברכה קאפח ז”ל כדמויות מופת בחינוך הממלכתי דתי (חמ”ד) לשנת תשע”ה. הכינוס נערך בהשתתפות מאות מאות בני משפחה, ותלמידים של הרב והרבנית.
הרב שלמה שפר, רב הקמפוס פתח את הכינוס ואמר: “הרב קפאח היה איש שחיבר בין תורה למדע- איש שתורתו היתה תורת חיים בכל תחומי המציאות במדינת ישראל – דיין, איש רוח, איש הלכה וחוקר דגול. אוניברסיטת בר אילן העניקה לו תואר ד”ר לשם כבוד בשנת תשנ”ז כאות הוקרה על פועלו”.

דמות מופת. הכנס לזכר הרב קפאח| צילום: משולם לוי
דמות מופת. הכנס לזכר הרב קפאח| צילום: משולם לוי

הרב ד”ר רצון ערוסי שליט”א, רב העיר של קרית אונו וחבר מועצת הרבנות הראשית נשא דברים לזכרם של הרב והרבנית קאפח זצ”ל אותם כינה שני המאורות הגדולים לדברי הרב ערוסי: “הרב קאפח היה מופת לגדלות בתורה ובחכמה. כל חייו שקד להציל את תורת ישראל וחכמת התורה ולהפיצה, לכל בני דורו ולדורות שיבואו. הרבנית קאפח היתה מופת למפעלי החסד המרובים שלה למען נזקקים רבים ומגוונים. כל אחד מהם הוא מודל לחיקוי לכל בני עמנו.הם מהווים מודל לחיקוי לעקרון ההשלמה ההדדית של בני הזוג לחיים של שלימות”.
עינת קאפח, הנכדה של הרב והרבנית נשאה דברים בכנס ואמרה: “לרבנית קאפח היה משפט אלמותי קבוע ‘הרב כתב את הספרים ואני עשיתי את מה שכתוב בספרים”. הרבנית דיברה הרבה על התמדה וכוח רצון מתוך ניסיונה כילדה שצמחה בתימן לאשת חסד שמטפלת באלפי אנשים תוך כדי שהיא רותמת כל מי שבסביבתה לעזרה ומתוך אמונה שלימה שהקב”ה תמיד משגיח ושומר”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *