י-ם: מנקים את הכותל מחמץ ופתקים

י-ם: מנקים את הכותל מחמץ ופתקים
יש גם אתר חדש. איסוף פתקים בכותל
צילום: יח"צ

בכותל מדווחים כי לרגל החג הפתקים הישנים הוכנסו לתוך שקים אטומים אשר ייטמנו באדמה

כמדי שנה, בערב פסח פונו הפתקים שנטמנו בחודשים האחרונים בין נדבכי הכותל המערבי. עובדי ‘הקרן למורשת הכותל המערבי’ אספו את הפתקים לתוך שקים אטומים אשר ייטמנו באדמה ב”גניזה”, יחד עם ספרי קודש שנפסלו. ראוי לציין כי מדובר לא רק בפתקים אותם מביאים המבקרים, אלא גם אנשים מהעולם המעבירים בקשות ותפילות במייל ובאתר האינטרנט של הכותל, והעובדים מדפיסים את ההודעות, וטומנים אותן בין האבנים, עד למועד בו הפתקים נאספים ונגנזים.

ובאותו עניין – “הקרן למורשת הכותל המערבי” השיקה השבוע את אתר האינטרנט החדש של הכותל. האתר כולל מידע מפורט למבקר בכותל ומאפשר הזמנת סיורים on line באתרי הכותל ובסביבתו. דרך האתר ניתן גם להירשם לטקסי בר מצווה בכותל, וכן לטקסי בת מצווה – חידוש מרענן ומתבקש שמוביל אגף החינוך בקרן למורשת הכותל המערבי.

יש גם אתר חדש. איסוף פתקים בכותל|צילום: יח"צ
יש גם אתר חדש. איסוף פתקים בכותל|צילום: יח”צ

באתר החדש יש גם מידע היסטורי רב על הממצאים הארכאולוגיים באזור.

“הכותל המערבי איננו מוזיאון עתיקות אלא מקום חי, תוסס ופעיל”, אמר מרדכי (סולי) אליאב, מנכ”ל הקרן למורשת הכותל, “דרך אתר האינטרנט ניתן להיחשף לעולמו המרתק של הכותל, לכיסופי הדורות אליו ולמגוון החוויות החינוכיות המוצעות למבקר: סיורים במנהרות הכותל ובשרשרת הדורות והחוויה החינוכית החדשה “המסע לירושלים” שמציעה מסע חווייתי יחיד מסוגו לאורך 2,000 שנות כיסופים לירושלים”. אתר האינטרנט של הכותל המערבי www.thekotel.org פועל בעברית ובאנגלית, בימות החול, אבל לא בשבתות ובחגי ישראל.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *