י-ם: כנס מרגש של מתגיירים

י-ם: כנס מרגש של מתגיירים
"הנפש שלי כבר שם". הכנס בירושלים
צילום: יח"צ

מאות גברים ונשים קראו בקול “שמע ישראל” ליד שער חולדה, קרוב למקום המקדש

כ-500 מתגיירים ומתגיירות השתתפו ביום שני בערב בטקס מרגש, ליד שער חולדה, סמוך למקום המקדש בירושלים. מדובר בתלמידים של אולפני הגיור של “עמי”, בנשיאות הרב חיים דרוקמן, שהתאספו לרגל חג שבועות, המכונה גם “חג קבלת הגר”, מאחר ובשבועות קוראים את מגילת רות ועל הצטרפותה לעם היהודי.

"הנפש שלי כבר שם". הכנס בירושלים|צילום: יח"צ
“הנפש שלי כבר שם”. הכנס בירושלים|צילום: יח”צ

לאירוע הגיעו גם משפחות מלוות, ואנשי צוות עמי המלווים את המתגיירים בדרכם הארוכה, משלב הלימודים באולפן ועד השלמת הגיור בפני בית הדין הרבני.

הרב דרוקמן, אמר למאות המשתתפים שהתפללו יחד וקראו התרגשות “שמע ישראל”: “זהו דור גדול שעם ישראל חוזר בו הביתה. אנו רואים את נבואות נביאי ישראל מתקיימות לעיננו. שרשי נשמותיכם היו בהר סיני, עם כל ישראל, וגם אתם שייכים לתורה”.

בכנס השתתפו גם הרב יצחק פרץ, ראש מערך הגיור, הרב ירון קטן, מנהל אגף הגיור, שר החקלאות אורי אריאל ומנהלי ‘עמי’, נפתלי קנדלר וכרמי גונן.

אנה, עולה מחבר העמים שנכחה בכנס אמרה: “פעם ראשונה בחיי הייתי בסיור מרגש כזה. איזה אווירה קסומה וקדושה שם בפנים ליד הר המוריה, כמו רוח הקודש עוטפת אותך ואבן ורודה בשקיעת השמש. אני לא מפסיקה לבכות מהתרגשות מכל המילים ששמעתי ומההרגשה של קדושת המקום. כאילו את נושמת את זה. הנפש שלי כבר שם, ונשארת שם לנצח״.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *