“ישיבת מעלות היא היהלום שבכתר העיר”

“ישיבת מעלות היא היהלום שבכתר העיר”
ראש ישיבת מעלות הרב יהושע ויצמן
צילום יח"צ

בישיבת מעלות חגגו 40 שנים להקמת המוסד החינוכי. האירוע התחיל בבית המדרש של הישיבה, שם התקיימו שיעורים מפי רבני ראש הישיבה לשעבר, הרב חיים אליעזר מילר, וראש הישיבה המכהן, הרב יהושע ויצמן, מי שעומד בראש המוסד ב-25 השנים האחרונות. בהמשך הערב חגגו מאות התלמידים, הבוגרים ובני משפחותיהם , בהיכל התרבות במעלות, את הישגיה המרשימים של הישיבה.

ישיבת ההסדר במעלות הוקמה בשנת 1975 כתגובה ציונית לפיגוע שבו נרצחו 22 ילדים וחמישה מבוגרים. המטרה בהקמת הישיבה שם הייתה לא רק ביטחונית אלא גם חברתית – חיזוקה של עיר פיתוח בפריפריה הצפונית של ישראל. תלמידי הישיבה השתלבו בפעילויות בעיר ועשרות מהם נישאו ונשארו להתגורר במעלות אחרי הלימודים. לפני שנתיים הוענק לרב ויצמן ולישיבה ‘אות יקיר העיר‘ על פועלם רב השנים לקידומה של מעלות.

הרב ויצמן, בן 64, למד בישיבת ההסדר ‘כרם ביבנה‘, לימד בישיבת הגולן ואז נקרא למעלות, והפך אותה לאחת מהישיבות הגדולות והמשמעותיות. רבניה ותלמידיה נשלחו על ידו להקים ישיבות חדשות: הרב דוד גבריאלי, נשלח לחדש את ישיבת ההסדר בנווה־דקלים שבגוש קטיף, היום- באשדוד. הרב יוסי שטרן, לייסד ישיבת הסדר בעכו, הרב אלעזר אהרנסון, להקים ישיבה בחולון. הרב דני סיגליס נשלח להקים ישיבת ההסדר בנצרת־עילית. הרב אליעזר שנוולד והרב אייל גריינר, ראשי ישיבות ההסדר במודיעין ובטפחות, גם הם תלמידי הרב ויצמן.

מישיבת מעלות יצא גם ארגון ‘מעגלים‘, שייסדו לפני 15 שנים בוגרי הישיבה אסף ויס ויניב חניה, בברכת הרב ויצמן. ‘מעגלים‘ פועל בעשרות תיכונים דתיים בפריפריה החברתית של ישראל, במטרה להכווין את התלמידים למסגרות המשך קדם־צבאיות ולשירות צבאי משמעותי. פניו של הארגון הם לתיכונים המקיפים, שעולם הישיבות הדתי־לאומי הזניח במשך תקופה ארוכה.

יוזמה אחרת של הרב וייצמן היא ‘פנים אל פנים‘: תלמידים ובוגרים המגיעים לביקורי בית אצל תושבים בערים וביישובים שונים, משוחחים איתם על יהדות ויוצרים עמם קשרים ארוכי טווח. הפעילות יוצאת מישיבת מעלות כבר שנים רבות. הרב מכוון את תלמידיו ללכת להקים ולהצטרף לגרעינים התורניים המשימתיים ומייעץ להם בהשתלבות בעיר ובפעילות בה.

ראש ישיבת מעלות הרב יהושע ויצמן | צילום יח"צ
ראש ישיבת מעלות הרב יהושע ויצמן | צילום יח”צ

ראש הישיבה הרב יהושע ויצמן הודה למייסדי הישיבה ותומכיה מאז ועד היום, והתייחס לזכות הגדולה של הישיבה במפעל האדיר של אלפי הבוגרים שיצאו מכותלי בית המדרש. בארוע ציינו גם את הבוגרים שנפלו במהלך שרותם הצבאי. חלק מהמשפחות השכולות השתתפו באירוע.

הרב שמואל יהלומי אשר בנו נתנאל יהלומי הי”ד נהרג מאש מחבלים בהתקלות בגבול מצרים לפני כשנתיים, אומר פרק תהילים לעילוי נשמת הנופלים.

ראש העיר מעלות, מר שלמה בוחבוט, אמר באירוע: “ישיבת מעלות הפריחה את השממה בעיר והיא מהווה את היהלום שבכתר. לכל מקום שאני הולך אני מתפאר בישיבת ההסדר בעירנו ויש לה חלק חשוב מאוד בהצלחה של מעלות.” עוד קרא בוחבוט לתושבים להמשיך וליישב את הגליל ואמר-  “אנחנו הולכים להפסיד את הגליל המערבי כיום 54 אחוז לא יהודים. יש צורך להביא 50,000 יהודים לגליל. הרב ויצמן, ראש הישיבה, תפקידך לדפוק על שולחנות הממשלה ולציבור בקריאה גדולה ליישוב הגליל”.
https://www.youtube.com/watch?v=mPELCcLdX4k


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *