י-ם: הרב הראשי יופיע באירוע חזרה בשאלה

י-ם: הרב הראשי יופיע באירוע חזרה בשאלה
אורח יוצא דופן. הרב שטרן
צילום: ויקיפדיה

הרב אריה שטרן יצטרף לשיח עם דתל”שים באחד מבתי הקפה בבירה

עמותת ‘יוצאים לשינוי’ ותנועת ‘ישראל חופשית’ מתכננת אירוע הכולל 20 הרצאות ב-8 פאבים ובבתי קפה שונים, סרט, הופעה ושני סיורים. גולת הכותרת המדהימה זל המיזם – הרב אריה שטרן, רבה הראשי של הבירה, ישתתף לאירוע.
ביום שלישי, 27.10, ייערך ערב ‘יוצאים על הבר’ במטרה להכיר, להקשיב וללמוד על החרדים והדתיים שיוצאים בשאלה וגם על אלו אשר בשל החשש מעדיפים לחיות כ”אנוסים”.
את הערב ילוו קשת מאוד רחבה של מרצים ונושאי הרצאות שיציגו את הפערים בין החברות מזוויות מרתקות ושונות, הזויות הפסיכולוגית, הסוציולוגית, הזהותית, הפרקטית ועוד. המטרה היא להכיר את הפערים ואת הקשיים וכך לדעת גם מה לתקן ברמת המדיניות.

אורח יוצא דופן. הרב שטרן|צילום: ויקיפדיה
אורח יוצא דופן. הרב שטרן|צילום: ויקיפדיה

מי שידריכו את ההרצאות והסיורים הם יוצאים בשאלה, אשר נולדו בתוך החברה החרדית, בין המרצים: עיתונאים, סופרים, חוקרים, עו”ד, חברי כנסת לשעבר וכו’. גם הרב הראשי לירושלים הרב אריה שטרן יצטרף לשיח באחד מבתי הקפה, זו הפעם הראשונה שרב מן הממסד מצטרף לאירוע כזה.
אפרת אטון, ממפיקות האירוע וחוזרת בשאלה בעצמה: “עמותת יוצאים לשינוי מקדמת שינוי מדיניות בנוגע ליוצאים לשאלה. במטרה כי המדינה תיקח אחריות מתוך הבנה שזו חובתה המוסרית ואינטרס מדיני לסייע ליוצאים לשאלה. האירוע הזה הוא הזדמנות נפלאה לתת לחברה החילונית להכיר את היוצאים בשאלה בצורה ישירה, ולהבין עד כמה הסיפור שלהם מיוחד”.
אטון הוסיפה וציינה כי זו השנה השלישית ברציפות בה מתקיים אירוע שכזה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *