“הקליטה ביו”ש מוצלחת במיוחד”

“הקליטה ביו”ש מוצלחת במיוחד”
אנו באנו ארצה. הסיור ליד דגם המשכן בשילה
צילום: דוברות מועצה אזורית מטה בנימין

ראש מועצת בנימין: “אנו נמצאים בתקופה מדהימה של חזרת עם ישראל לארצו”

ועדת העלייה והקליטה של הכנסת, סיירה ביישובי המועצה האזורית הגדולה בארץ, מטה בנימין. יו”ר הוועדה, ח”כ אברהם נגוסה (הליכוד) אמר כי “הוכח שהקליטה ביישובי יהודה ושומרון היא מוצלחת במיוחד – בגלל החינוך האיכותי והקהילה המחבקת, התומכת והמסייעת. הקליטה חייבת להיות מערכתית, ויש לקיים מעקב על היערכות המשרדים – במיוחד על הירתמותם לסייע בכך ליישובי יהודה ושומרון”.

אנו באנו ארצה. הסיור ליד דגם המשכן בשילה|צילום: דוברות מועצה אזורית מטה בנימין
אנו באנו ארצה. הסיור ליד דגם המשכן בשילה|צילום: דוברות מועצה אזורית מטה בנימין

אבי רואה, ראש המועצה קרא לבנייה ייעודית לעולים בישובים, ואמר כי “אנו נמצאים בתקופה מדהימה של חזרת עם ישראל לארצו, כולנו עולים, חלקנו וותיקים ואחרים – חדשים, עליתי מטוניס כילד קטן וחש מחויבות גדולה מאוד בקליטתם של העולים. אני מקווה שנצליח לעשות זאת בצורה הטובה ביותר ולהתגבר על כל הקשיים”.

לדברי עידו מאושר, ראש הועד המקומי, עלי, “אנו גאים להית שותפים בזכות לבנות מחדש את העם היהודי במולדתו” וסיפר על ארבעה בתי ספר בעלי אך כולם עדיין לא במבני-קבע, וכמו-כן מחסור עצום ביחידות דיור – וכל דירה שמתפנית מיועדת לעולים חדשים. הוא קרא לחדש מרכזי קליטה בישובים, כל משפחה בבית משלה – אך תוך סיוע וחיבוק של הקהילה.

קרולין לסרי, רכזת הקליטה בעלי, סיפרה מצידה על הקשר ההדוק עם משפחות מיועדות עוד בהיותם בארץ-המוצא, ליווי בבחירת בית ספר לילדים, קופת חולים ועוד. היא הדגישה את הקושי בקליטת נוער-עולה בגלל משבר הזהות וגיל ההתבגרות, שלצורך מענה נבנו תכניות מיוחדות כדי לסייע להם בהשתלבות בנוער המקומי. עוד סיפרה לסרי על פערי-שפה למבוגרים-העולים, והצורך להדגיש באולפן לימודי עברית יומיומית, ולא רק הבנת פעלים בדקדוק.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *