המשטרה סיכלה ניסיון למכור חמץ בפסח

המשטרה סיכלה ניסיון למכור חמץ בפסח
הוודקה המזויפת שתפסו השוטרים
צילום: משטרת ישראל

שוטרים עצרו חשודים כי הדביקו מדבקות שעליהן כתוב “כשר לפסח”, על בקבוקי אלכוהול מזוייפים

שוטרים במחוז חוף של המשטרה, סיכלו השבוע הפצה ומכירה של משקאות אלכוהוליים מזוייפים אשר הוצגו ככשרים לפסח. מתברר כי במהלך חיפוש שבוצע ביום רביעי בערב, במחסני חברה מוכרת להפצת אלכוהול, בעיר התחתית של חיפה, התגלו בקבוקי משקה חשודים. בדיקה העלתה כי על התוויות היה מודפס כי זו וודקה “טראמפ”, שהפכה פופולרית בשנה האחרונה. אלא שבפועל זה היה משקה אחר, שככל הנראה עשוי מחמץ, מה שעלול היה להכשיל שומרי כשרות.

המשטרה עיכבה לחקירה שלושה תושבי חיפה והקריות, בשנות העשרים לחייהם, בחשד שהם הדביקו מדבקות מזויפות עליהן רשום “כשר לפסח”, על מאות בקבוקים שהכילו חמץ. החקירה הנמצאת בראשיתה והחשודים הועברו לחקירה בימ”ר חוף.

הוודקה המזויפת שתפסו השוטרים|צילום: משטרת ישראל
הוודקה המזויפת שתפסו השוטרים|צילום: משטרת ישראל

‏‏‏‏לקראת חג הפסח, מזכירים במשרד הכלכלה, כי ניתן לזהות משקאות כוהליים חשודים במידה ועל גבי האריזה אין שתי מדבקות- בחזית ובגב האריזה. התווית בחזית האריזה חייבת להיות מסומנת בשם המשקה בעברית, בתכולה של המשקה ביחידות נפח (מ”ל או ליטר) ובחוזק המשקה באחוזי נפח. התווית בגב אריזתו של המשקה חייבת לכלול מידע מלא על יצרן או יבואן של המשקה בעברית; תאריך היצור או מנת היצור של המשקה הכוהלי או תאריך שימוש אחרון של המשקה; ערך קלורי וכן מידע הנוסף הקבוע בתקן.

ממשרד הכלכלה נמסר: “הממונה על התקינה מבקש להסב את תשומת לב הצרכנים למחירי המשקאות ולהימנע מקניית וצריכת משקאות כוהליים חריפים שמחיריהם נמוכים מעבר לסביר”.

במשרד הכלכלה ציינו כי בימים האחרונים הם מצאו משקאות אלכוהוליים מזוייפים שהכילו כמות חריגה של מתנול. משמעות הדבר היא שהדבר עלול לסכן את מי שישתו אותם ולכן חשוב להקפיד על קניית משקאות מוכרים, במחיר הגיוני, גם מסיבות כשרותיות וגם מסיבות בריאותיות.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *