הוכרזו הזוכים השנה בפרס שר החינוך לתרבות יהודית בקולנוע

הוכרזו הזוכים השנה בפרס שר החינוך לתרבות יהודית בקולנוע
"הזוכים הפכו את הקולנוע שהם יוצרים לשליחות אמיתית". בתמונה: מקרן קולנוע
צילום ארכיון: www.pixabay.com

יאיר קדר ודינה פרלשטיין הם חתן וכלת פרס השר לתרבות יהודית בתחום הקולנוע היהודי לשנת תשע”ו

שר החינוך, נפתלי בנט הודיע היום (ה’) על זכייתם של חתן וכלת פרס השר לתרבות יהודית בתחום הקולנוע לשנת תשע”ו. הזוכים הם: יאיר קדר ודינה פרלשטיין.

בכך, אישר בנט את המלצת חברי ועדת הפרס: איש התקשורת מוטי שקלאר, פרופ’ דוד אלכסנדר, נשיא המרכז האקדמי לעיצוב ולחינוך והמשוררת והמרצה לספרות, חוה פנחס כהן.

השר בירך את הזוכים על תרומתם רבת השנים לקולנוע היהודי ומסר במקביל כי “הזוכים הפכו את הקולנוע שהם יוצרים לשליחות אמיתית, שליחות של חיבור, שליחות של חינוך, ויצרו סרטים שפתחו צוהר לדמויות שהקולנוע לא מרבה לעסוק בהן”.

“הם הוכיחו דבקות במטרה ועל כך הם ראויים לפרס, אבל קודם כל ראויים שכל עם ישראל יצפה ביצירותיהם”, הוסיף וטען בנט.


"הזוכים הפכו את הקולנוע שהם יוצרים לשליחות אמיתית". בתמונה: מקרן קולנוע | צילום ארכיון: www.pixabay.com
“הזוכים הפכו את הקולנוע שהם יוצרים לשליחות אמיתית”. בתמונה: מקרן קולנוע | צילום ארכיון: www.pixabay.com

פרס שר החינוך לתרבות יהודית ניתן ליוצרים בתחומי התרבות היהודית: ביצירה מתחום התיאטרון, קולנוע, מוזיקה, מחול, ספרות ושירה.

הפרסים נועדו לבטא את הוקרת עם ישראל ליוצר בתרבות היהודית. בנוסף מוענק פרס מפעל חיים על תרומה חשובה לתחום התרבות היהודית בישראל.

באשר ליאיר קדר ועדת הפרס ציינה בנימוקיה כי “יאיר קדר פורץ דרך בתחום הקולנוע. בעידן בו הקולנוע הישראלי מתרחק מהיצירה הספרותית יאיר קדר מעמיד סדרת סרטים אודות דמויות מרכזיות בעולם הספרות והשירה העברית ישראלית, ובכללן סופרים ומשוררים שבתרבות הישראלית הינם תשתית לתרבות העברית והישראלית וביניהם: זלדה, ר’ דוד בוזגלו, ביאליק וברנר, יונה וולך ועוד”.

באשר לדינה פרלשטיין ועדת הפרס ציינה בנימוקיה כי “יוצרת קולנוע חרדית הפורצת דרך שעל שמה רשומים שמונה סרטי עלילה ארוכים שיצרה כתסריטאית במאית ומפיקה, עבור קהל צופות הקולנוע בעולם החרדי. גב’ פרלשטיין מקדישה את כל כולה לתחום היצירה האמנותית לתאום בנחישות בדבקות ובהתמדה”.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *