הוכרזו הזוכים בפרס הרב קוק

הוכרזו הזוכים בפרס הרב קוק
הפרס ע"ש הרב אברהם יצחק הכהן קוק מוענק על ידי עיריית תלֿ ֿאביב-יפו משנת 1941. הרב קוק
צילום ארכיון: מתוך וויקיפדיה

הוכרזו הזוכים השנה בפרס הרב קוק של עיריית תל-אביב-יפו לספרות תורנית מקורית ולספרות מחקר וספרי עזר תורניים

הזוכים השנה בפרס הרב קוק של עיריית תל-אביב-יפו לספרות תורנית מקורית ולספרות מחקר וספרי עזר תורניים הוכרזו היום (ה’).

ועדת השופטים של פרס הרב קוק לספרות מחקר וספרי עזר תורניים מטעם עיריית תל-אביב-יפו, שבה כיהנו פרופ’ שמחה עמנואל (יו”ר), הרב אליהו חזות, ד”ר מעוז כהנא, הגב’ ליאורה מינקה והרב יהודה רפאל החליטה להעניק את הפרס לשנת תשע”ו לפרופ’ חיים מיליקובסקי ולפרופ’ זהר עמר.

הפרס למיליקובסקי מוענק לו על ספרו “סדר עולם: מהדורה מדעית, פירוש מבוא”.

לדעת ועדת הפרס, “סדר עולם” הוא מחיבורי-היסוד של ההיסטוריה היהודית הרבנית. “ספרו של מיליקובסקי הוא הוצאה ביקורתית ראשונה במעלה, המהווה בשורה חדשה וכלי עזר ייחודי ורב חשיבות לחוקרים וללומדי תורה”, קבעה הועדה בנוסף.

הפרס לעמר מוענק לו על ספרו “הצומח והחי במשנת הרמב”ם”. “פרופ’ עמר עוסק יותר מ-25 שנה בפרסום של ספרות מקור ומחקר על אודות הטבע במקורות ישראל. בעבודותיו הרבות פתח צוהר ללומדי התורה ולחוקריה להבנת עולם הצומח והחי במשנת ראשונים ואחרונים”, הודיה וועדת הפרס.

פרס בקטגוריית “ספרות מחקר וספרי עזר תורניים”, “ניתן לספרים בעלי רמה תורנית-מדעית, שיש בהם כדי לעזור ללומדי התורה ומפרשיה ולהעשיר את ידיעותיהם: מהדורות חשובות של ספרי רבותינו הראשונים (בין אם נכתבו עברית ובין אם תורגמו), פילוסופיה דתית, מחקרים בתולדות הספרות התלמודית והרבנית ובתולדות גדולי התורה, ספרי עזר וספרי כינוס בעיבוד מדעי”, קבעה הוועדה.

הפרס ע"ש הרב אברהם יצחק הכהן קוק מוענק על ידי עיריית תלֿ ֿאביב-יפו משנת 1941. הרב קוק | צילום ארכיון: מתוך וויקיפדיה
הפרס ע”ש הרב אברהם יצחק הכהן קוק מוענק על ידי עיריית תלֿ ֿאביב-יפו משנת 1941. הרב קוק | צילום ארכיון: מתוך וויקיפדיה

ועדת השופטים של פרס הרב קוק לספרות תורנית מקורית מטעם עיריית תל-אביב-יפו, שבה כיהנו הרב יהושע מגנס (יו”ר), פרופ’ מיכאל אביעוז, פרופ’ רוברט ברודי, הרב ירון ניסנהולץ והרב בן ציון נשר החליטה להעניק את הפרס לשנת תשע”ו לרב שלמה דיכובסקי ולרב מרדכי גרינברג.

פרס מפעל חיים לדיכובסקי מוענק לו על כך ש”בספרו ‘לב שומע לשלמה’ באה לידי ביטוי השפעתו כאחד מחשובי הדיינים, מרביצי התורה ומעצבי השיפוט הרבני בדור האחרון”, לשון הוועדה.

הפרס מוענק לגרינברג על ספרו ‘מדרכי הכרם’, “שמצטיין בחשיבה מקורית בעולם המחשבה התורנית ובשילוב מבורך של כמה עולמות רוחניים שונים”, לשון הוועדה.

פרס בקטגוריית “ספרות תורנית מקורית”, ניתן לחיבורים חשובים ומועילים שיש בהם משום חידוש ויצירה עצמית. בסוגים אלה: פרשנות כתבי הקודש, חידושים ופירושים בתלמוד ובפוסקים, שאלות ותשובות וכיוצא באלה.

הפרסים, בסך 18,000 ש”ח כל אחד, צפויים להיות מוענקים לזוכים בטקס חגיגי ביום שלישי, ה- 6 בדצמבר 2016 במעמד ראש עיריית תל-אביב-יפו, רון חולדאי.

הפרס ע”ש הרב אברהם יצחק הכהן קוק מוענק על ידי עיריית תלֿ ֿאביב-יפו משנת תש”א – 1941 במטרה להביע הוקרה ולחזק את ידיהם של מחברי ספרים ברוח המסורת בספרות תורנית, חוקריה ומפרשיה וחושפי גנזיה.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *