בכותל המערבי נערכים לחגים

בכותל המערבי נערכים לחגים
"מחזה מרנין". ברכת כוהנים בכותל
צילום: יח"צ

בשבוע הבא יפונו הפתקים, תחת עינו הפקוחה של רב הכותל המערבי שמואל רבינוביץ

ביום רביעי הבא, בשעה 11:00 בבוקר יפונו הפתקים מהכותל המערבי. יצוין כי פתקים אלו שנטמנו בין נדבכי הכותל המערבי יפונו לקראת ראש השנה בסימן של תכלה שנה וקללותיה ותחל שנה וברכותיה. הפתקים יטמנו בעשרת ימי תשובה בגניזה מיוחדת. פתקים אלו מפונים על ידי עובדי הכותל המערבי פעמיים בשנה בערב ראש השנה ובערב חג הפסח ונטמנים בגניזה. עבודת הוצאת הפתקים נעשית תחת פיקוח רב הכותל המערבי שמואל רבינוביץ, בעזרת מקלות עץ ולא מתכת. פיקוח צמוד על העובדים נעשה על מנת שלא יפתחו אותם ובסיום העבודה רב הכותל המערבי עורך תפילה למענם של כל טומני הפתקים למילוי משאלות ליבם לטובה.

יש גם אתר חדש. איסוף פתקים בכותל|צילום: יח"צ
תפילה ופתק. הכותל|צילום: ארכיון

מידי לילה בחצות והחל משעה 4:30 לפנות בוקר מתקיימים עשרות מניני סליחות כמנהג בני עדות המזרח. החל ממוצאי שבת כ”א באלול 24.09.16 בחצות יצטרפו בני עדות אשכנז לאמירת סליחות אלו. תפילה מרכזית תתקיים בשעה 12:30.

בימים שלפני ראש השנה ובעשרת ימי תשובה יתקיימו מעמדי סליחות מרכזיים ברוב – עם בכותל המערבי בחצות הלילה – 12:30.

יצוין כי גם בבית העלמין בתל רגב, המשרת את חברות הקדישא של חיפה, קרית מוצקין, קרית ביאליק, קרית ים והמועצה האזורית זבולון, הושלמו ההכנות לקליטת עשרות אלפי המבקרים שיבואו לפקוד את קברי יקיריהם בחודש החגים.

ההיערכות כוללת ניקיון השבילים וכבישי הגישה לחלקות הקבורה, שטיפת המצבות, גינון וטיפוח ועוד.

“הדגש הוא על מתן אפשרות למציאה מהירה של הקברים באמצעות מערכת הניווט המתקדמת שהכנסנו למקום במהלך השנה האחרונה”, אמר ראש מועצת תל רגב, אריה פרג’ון.

אגב, לאחרונה שורר שקט בבית העלמין, לאחר חודשים ארוכים של מעשי ונדליזם קשים במקום.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *