פרס למכון ששימר את ניגוני מודזיץ’

פרס למכון ששימר את ניגוני מודזיץ’
יוזמה עניפה. דוד זעירא
צילום: יח"צ

המכון לתיעוד ושימור ניגוני מודזיץ’, משמר למעלה מ-5000 ניגונים של החסידות ומפיץ אותם בקרב עם ישראל

ועדת פרס ירושלים בחרה להעניק השנה את הפרס בקטגורית התרבות, למכון לתיעוד ושימור ניגוני מודזיץ’, על פועלם למען שימור של למעלה מ-5000 ניגוני חסידות מודז’יץ, והפצתם בקרב עם ישראל. את הפרס יקבל עו”ד דוד זעירא מידי שר החקלאות, אורי אריאל.

יוזמה עניפה. דוד זעירא|צילום: יח"צ
יוזמה עניפה. דוד זעירא|צילום: יח”צ

מתברר כי במשך למעלה ממאה שנים הולחנו אלפי ניגונים על ידי אדמו”רי חסידות מודז’ץ.‏ ברבות השנים הלכו ונשתכחו ניגוני מודז’יץ הישנים. לשם שימור הניגונים הוקם לפני מספר שנים על ידי חובבי ניגוני חסידות מודז’יץ המכון לתיעוד ושימור ניגוני מודז’יץ. המכון יוסד במשרדו של עו”ד דוד זעירא בבני ברק וצויד במיטב הציוד להקלטה ותיעוד. הניגונים שנאספו במכון מופצים לציבור באמצעות דיסקים, תכניות רדיו ובעיקר בסדרת “מן האוצר” שבה כבר יצאו לאור 27 תכניות, כל אחת בת שעה, לאתר המכון באינטרנט.
פרס ירושלים מוענקים במסגרת, ‘כנס ירושלים’ של קבוצת בשבע. רשימת מקבלי פרס ירושלים מורכבת משורה של אישים וגופים שנמצאו ראויים להוקרה בעקבות תרומתם המשמעותית לעם ישראל, בפעילות ציבורית לאורך השנים.
ראוי לציין כי פרס ירושלים הוענק גם לצוות תכנית הרדיו “המילה האחרונה”, בגלי צה”ל. בין מקבלי הפרס – גידי גוב, אברי גלעד, קובי אריאלי, עירית לינור, מיכל אורבך, בשמו של אורי אורבך ז”ל , ג’קי לוי, גיל עומר ודלית עופר.


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *