הדרך לחופה רצופה מתנות טובות

הדרך לחופה רצופה מתנות טובות

הספר “וארשתיך לי- המסע שלנו לחתונה” הוא מתנה מושלמת לכל זוג שנמצא בדרכו אל היום הגדול בחייו

כשמשהו טוב יוצא לאור, תמיד נשאלת השאלה איך זה בעצם שעד עכשיו הסתדרנו בלעדיו? זו לפחות השאלה שעלתה בתוכי כשקראתי את הספר “וארשתיך לי- המסע שלנו לחתונה” בוהצאת הלב, ספר המרכז פחות או יותר את כל מה שזוג צריך לחשוב עליו לקראת חתונה. הספר שומר על שפה בהירה וקולחת לצד איורים מקסימים שמרחיבים את הלב ומעוצב כמו יומן אישי שמאפשר לא רק לקלוט מידע אלא גם לחוות אותו באופן פרטי מהעיניים שלכם.

כשאני עמדתי להתחתן, הייתי צריכה בכל פעם לשאוב את הידע שלי מתוך מקורות שונים ומשונים: החל מהמלצות גולשים בפורומים וכלה בחברות שלוחשות לך סודות באוזן. חתונה הרי מורכבת מאלף פרטים קטנים בהיותה אחת ההפקות הגדולות ביותר שזוג צפוי לחוות בחייו, אם לא נולדת עם כישרון טבעי להפקה לפעמים אתה עלול לטבוע בתוך ים המידע. “וארשתיך לי” עושה סדר גם בפרטים הטכניים כמו: כמה צריך לשלם ברבנות, מה צריך להביא לחופה, לפי מה בוחרים עדים ואפילו רשימת כלים לבית החדש.

בדרך ליום המרגש בחיי הזוג | צילום מתוך אתר פליקר
בדרך ליום המרגש בחיי הזוג | צילום מתוך אתר פליקר

את הספר קראתי מתחילתו ועד סופו במהלך נסיעה ברכבת למסיבת אירוסין של זוג מקסים, אמנם הספר היה מיועד להם כמתנה, אבל אני לא התאפקתי והצצתי גם. מה שיפה הוא שהספר לא נעצר רק בתחנות המידע האינפורמטיבי למתחתנים, אלא ממשיך יחד אתך ברכבת אל תחנות הרגש ותחנות הרוח באמצעות שאלות אימון וציטטות מעוררות השראה עד שהרכבת מגיעה אלהיעד אתם צפויים לעבור בכל הקרונות החשובים לבניין עדי עד . ובאמת מתי בפעם האחרונה שאלנו את עצמנו שאלות מהותיות בנוגע למערכת היחסים ביננו, מתי בפעם האחרונה מישהו טרח להביא בפנינו את מיטב האמרות על זוגיות?

אז מי עומד מאחורי הספר המקסים הזה?
יאיר גרינר, מנהל מרכז מבקרים וסטודנט לתואר ראשון בניהול תעשייתי, אבחן מתוך ניסיונו כזוג מאורס בעצמו, את הצורך בכלי מעשי שיכוון את הזוגות בנבכי ההכנות לחתונה. עמיחי סדן, יועץ ארגוני ומאמן בכיר, המאמן בין היתר לבחירת בני זוג, זיהה את המחלוקות הנוצרות לעיתים קרובות בין בני הזוג ומשפחותיהם על נושאים יישומיים לפני ואחרי האירוסין.

וארשתיך לי | עטיפת הספר
וארשתיך לי | עטיפת הספר

השניים חברו זה לזה, והחליטו להוציא לאור ספר הדרכה לזוגות מאורסים בציבור הדתי והמסורתי,שיקל עליהם את ההכנות לחתונה וישמש ” מורה נבוכים ” בכל הקשור לדרכם המשותפת לפני המאורע הגדול. עובדה זו מותירה להם יותר זמן ופנאי לבניית הזוגיות ומסייעת להם לעבור בקלות את כל הצמתים וההתלבטויות הנוצרות במשך פרק זמן זה.

“כתבנו את הספר מתוך הצורך שהתעורר בנו, לאחר שאנו התארסנו” כתוב בעמוד הפייסבוק שהוקם במיוחד לרגל צאת הספר “חווינו את הקשיים שבהכנת החתונה, ההתכוננות, הריצות, הלחצים וההתלבטויות. אז החלטנו לעזור- לעזור לזוג לעבור את התקופה בצורה נעימה, לעזור בפישוט קבלת ההחלטות, ובעיקר לעזור לזוג להעמיק את האהבה בתקופה יפה זו”.

מתוך הספר

כמאמן, הוסיף עמיחי כלים מתחום האימון, שיאפשרו לבני הזוג להפנות תשומת לב לזוגיות ולסובב לה. השניים רואים בהוצאת הספר שליחות ובשורה. הוא נכתב בשפה קריאה ומקצועית ושם דגש על הפרטים הקטנים הנשכחים בדרך כלל על ידי בני הזוג. כתיבת הספר נמשכה כשנתיים, תוך עבודת תחקיר מדוקדקת עם מומחים בכל תחום, על מנת להגיע לתוצאה המושלמת ולתת את כל המידע לזוג המאורס.

למי מיועד הספר?
הזוג שקיבל את הספר כמתנה ממני כתב לי ” פתחנו הרגע את המתנה, יש פה הרבה מתנות, אבל המתנה שלך הכי שווה, באמת, התלהבנו מהספר, קראנו כל השבת וגם הראנו לחברים, רעיון מדליק” אבל באופן אישי לא הייתי מייעדת אותו לחברות בגיל מאוחר יותר שמתחתנות או חברות שאינן שייכות למגזר הדתי. אם אתם מכירים זוג צעיר ומקסים מהמגזר הדתי העושה את דרכו אל היום הגדול בחייו, זה בדיוק הרגע לשלוף את הספר ולדעת שקלעתם בול


כתבות שתשמחו לקרוא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *